Co to jest kalettes? Poznaj nowe warzywo na polskim targu

Co to jest kalettes? Poznaj nowe warzywo na polskim targu

Redakcja

2016-07-18

brak komentarzy

Skąd pochodzi kalettes?

Kluczowa uprawa kalettes jest na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Niemniej jednak, ta hybryda kapusty brukselki z jarmużem znajduje coraz większe uznanie konsumentów na całym świecie. Uprawa została uruchomiona także w Polsce. Skąd taka nazywa? Kalettes to połączenie dwóch wyrazów z języka angielskiego - „kale” (jarmuż) i „brussels” (brukselka).

Smak kalettes

Pomimo swoich prozdrowotnych właściwości, intensywny zapach brukselki może skutecznie odstraszyć. Jarmuż z kolei to dietetyczny hit, który podbił serca miłośników zdrowego trybu życia. Ma jednak specyficzny smak - lekko kwaśny, kapuściany i bywa gorzki. Co zatem wyjdzie z takiego połączenia? Warzywo o doskonale wyważone. Kalettes wyróżnia się delikatnie słodkim smakiem i orzechowym aromatem, który trudno porównać do czegokolwiek innego. 

Kalettes - właściwości odżywcze

Warzywo wyglądem przypomina niewielką kapustkę o postrzępionych, zielono - bordowych liściach. Oprócz swoich walorów smakowych posiada wiele właściwości zdrowotnych. W składzie znajdziemy witaminy A, C, E, H, K, witaminy z grupy B oraz żelazo, magnez, cynk, wapń, selen i potas. Kalettes to także bogate źródło chlorofilu, błonnika, karotenoidów i przyspieszających procesy trawienne związki azotowe. 

Wpływ na zdrowie

Kalettes pozbywa się z organizmu nadmiaru estrogenu. To szczególnie istotna informacja dla kobiet, ponieważ nadmiar wpływa na rozwój nowotworów zależnych od funkcjonowania hormonu - sutka, jajników, macicy. Warzywo wspomaga także procesy trawienne, zapobiega zaparciom, ułatwia proces odchudzania, chroni układ pokarmowy przed nowotworami, utrzymuje odpowiedni poziom cholesterolu i łagodzi stany zapalne organizmu. Co więcej, oczyszcza z toksyn, stabilizuje ciśnienie i reguluje poziom cukru we krwi. Bardzo bogaty pakiet właściwości, obok którego trudno przejść obojętnie - wspominają dietetycy z portalu Lepszy Trener.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 307 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta