Dieta Dukana – odchudzanie na miarę XXI wieku

Dieta Dukana – odchudzanie na miarę XXI wieku

Redakcja

2016-10-23

brak komentarzy

Dieta odchudzająca Dukana, czyli inaczej dieta proteinowa, stanowi ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy pragną schudnąć w bardzo szybki sposób. Jest ona nie tylko skuteczna, ale też niezwykle prosta w stosowaniu, co odróżnia ją od wielu innych diet.

Nie wymaga wielkich wyrzeczeń, a pozwala schudnąć nawet dobrych kilka kilogramów w ciągu miesiąca. A to dlatego, że jej sekretem jest wykorzystanie wyłącznie produktów białkowych, do trawienia których organizm potrzebuje najwięcej siły. I właśnie dlatego pozwala nam ona na szybkie i skuteczne odchudzanie. Dieta Dukana w tym przypadku jest niezawodna. Jej twórca, francuski lekarz Pierre Dukan, chciał bowiem, układając program żywieniowy diety proteinowej, pomóc tym wszystkim, którzy bezskutecznie próbują schudnąć.

Dieta Dukana – jak działa?

Odchudzanie na Dukanie opiera się na podwyższeniu spożywania białek z jednoczesnym ograniczeniem w jadłospisie produktów o dużej zawartości węglowodanów i tłuszczów. Pomimo że proces utraty kilogramów może być długotrwały, pierwsze efekty odchudzania pojawiają się bardzo szybko, co niewątpliwie skutecznie zwiększa naszą motywację do dalszego odchudzania. W przypadku diety Dukana dozwolone jest spożywanie posiłków w ilościach, które odpowiadają naszym indywidualnym potrzebom, w porach dostosowany do naszych indywidualnych preferencji. Nie wolno jednak posiłków opuszczać. Dodatkowo konieczne jest picie dużej ilości wody (przynajmniej 3 litrów dziennie), gdyż wspomaga to odchudzanie i pozwala skutecznie oczyścić organizm z toksyn.

Dieta Dukana – skuteczna, ale dla kogo?

Od razu należy powiedzieć, że dieta Dukana przeznaczona jest wyłącznie dla osób zdrowych. Nie powinny jej stosować dzieci, kobiety w ciąży oraz karmiące, osoby cierpiące na dolegliwości wątroby, pęcherzyka żółciowego, nerek, a także choroby układu krążenia. Pierre Ducan zaplanował cztery etapy (fazy) diety, u podstaw których leżą precyzyjne listy dozwolonych do spożycia produktów. I tak:

1. faza – atak (tzw. faza uderzeniowa), podczas którego organizm przygotowuje się do kuracji odchudzającej; tutaj menu jest bardzo ograniczone i restrykcyjne, jako że posiłki muszą być komponowane jedynie z chudego białka, a więc z: kurczaka, indyka, ryby, jaj, nabiału; etap ten trwa od 1 dnia do tygodnia i pozwala stracić do 5 kg.

2. faza – (tzw. faza równowagi), podczas której osiągamy upragnioną wagę; tu obowiązuje naprzemienne menu – do diety włącza się wybrane warzywa i co drugi dzień spożywa się je wraz z proteinami, nie rezygnując oczywiście z produktów białkowych; faza ta trwa do momentu osiągnięcia wymarzonej sylwetki

3. faza – stabilizacja osiągniętej masy ciała (tzw. faza utrwalenia); teraz na każdy utracony w 2. fazie kilogram przypada 10 dni, w czasie którym oprócz warzyw i protein można spożywać także wybrane owoce i czasami produkty zbożowe (dwa razy w tygodniu)

4. faza (tzw. białkowe czwartki) – która powinna towarzyszyć nam do końca życia; w tej fazie przez jeden wybrany dzień tygodnia powinniśmy odżywiać się wyłącznie produktami białkowymi – oczywiście jeżeli chcemy dalej cieszyć się nienaganną figurą Powyższa dieta pokazuje nowe rozwiązanie na odchudzanie. Dukan jest bez wątpienia liderem wśród diet stosowanych przez Polaków.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 249 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dietaodchudzanie