Jak poradzić sobie z zaparciami w ciąży?

Jak poradzić sobie z zaparciami w ciąży?

Redakcja

2016-12-15

brak komentarzy

Zmora zaparć w ciąży dotyczy zdecydowanie mniej więcej co 2 młodej matki. Problemy zazwyczaj występują w drugim oraz ostatnim trymestrze ciąży. Posiada to związek ze zmianami na tle hormonalnym organizmie dziewczyny. Wyższy zakres progesteronu rzutuje na gospodarkę hormonów na różne metody, również prowadząc do zwolnienie pracy jelit. Ale to nie jedyna przyczyna kłopotów - drugą są modyfikacje które dokonują się w jamie brzusznej. Macica wzrasta, powiększa własną wielkość, napiera na organy wewnętrzne, w tym jelita. Ich obecność wolniej się przemieszcza. Jeżeli wagi kałowe posiadają bardzo zwartą konsystencję, wypróżnianie jelit będzie niełatwe.

Obstrukcje w urodzeniu dziecka: wymagana konsultacja

Długie przerwy między wypróżnieniami tylko niekomfortowe, ale pozwalają też przyczynić się do pojawienia się hemoroidów - nieprzyjemnych żylaków odbytu. Wobec tego z zatwardzeniem zaleca się zmagać wszelkimi dostępnymi metodami.

W trakcie urodzeniu dziecka nie trzeba przyjmować środków oraz lewatyw. Tylko co poniektóre suplementy apteczne przeciwdziałające obstrukcjom są dopuszczalne dla mam oczekujących narodzin potomka, ale bezpośrednio przed ich wykorzystaniem ciągle należy się przedyskutować z specjalistą. Może on zalecić przykładowo laktulozę, która poluzowuje konsystencję stolca, a doraźnie czopki glicerynowe. Do specjalisty należy się też przykuć z prośbą o poradę, jeżeli obstrukcje w urodzeniu dziecka wiążą się z zażywaniem tabletek żelaza (produkt taki wykorzystuje się, jeżeli zakres czerwonych ciałek w krwioobiegu zmniejsza się za bardzo). Okazać się może uda się wymienić produkt na taki, który nie powinno być wywoływał uprzykrzających skutków ubocznych.

Co na obstrukcje w urodzeniu dziecka? Jasne metody

Wojnę z obstrukcjami w urodzeniu dziecka najrozsądniej zacząć od modyfikacji w jadłospisie oraz stylu życia. Poniżej, co trzeba wykonać, by walczyć się z kłopotami bez pomocy farmakologicznej:

  • Pij dużo więcej wody mineralnej. Najrozsądniej by była to niskozmineralizowana woda mineralna bez gazu. Wypijaj każdego co najmniej 6 szklanek substancji, z czego woda musi stanowić znaczna część.
  • Możesz spożywać też soki nowiutko wyciskane z owoców, najrozsądniej obejmujące drobiny miąższu (to dodatkowa dawka włókna pokarmowego, który zapobiega obstrukcjom).
  • Zasmakuj również w sokach warzywnych. Bardzo efektywny będzie sok buraczkowy.
  • Zamień herbatkę na herbaty z owoców. Czarna herbata funkcjonuje diuretycznie oraz redukuje bilans wody wewnątrz organizmu.
  • Wypijaj na czczo porcję letniej wody mineralnej z napojem z cytryny oraz łyżeczką miodu.
  • 5 razy na dzień spożywaj warzywa oraz świeże owoce. Bardzo zalecane są jabłka (ale gryzione, nie tarte), śliwki (świeże jagody oraz suszone), morele, brzoskwinie, czereśnie, kiwi, mandarynki, strączkowe warzywa, kapusta (świeża oraz kiszona), brokuły, buraki.
Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 455 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dietaodchudzanie