Jak skutecznie schudnąć bez efektu jojo?

Jak skutecznie schudnąć bez efektu jojo?

Redakcja

2016-09-22

brak komentarzy

Efekt jojo, a więc cykliczne tracenie wagi i tycie, dotyczy licznych osób, które chociaż raz usiłowały trwale zredukować wagę. Jego najważniejsze podłoża to wybieranie nazbyt drakońskich diet, których nie da się używać przez dłuższy okres, niedobór ruchu i powrócenie do starych zwyczajów związanych z jedzeniem. Efekt jojo odbija się nie tylko na samopoczuciu fizycznym, ale również emocjonalnym.

Czym jest efekt jojo?

Efekt jojo to zjawisko, na temat dużej grupie ludzi, które zmagają się z nadmierną masą ciała. Definiuje on efekt regularnego, naprzemiennego odchudzania i tycia. Zjawisko to jest szkodliwe również dla zdrowia fizycznego, a także sprawności psychicznej, że pogarsza motywację i wiarę w sukces i własne możliwości. O odchudzaniu bez efeku jojo mówi się, gdy w ciągu 5 miesięcy wzrost wagi przewyższa 10% wagi, która została osiągnięta w trakcie zrzucania wagi. Z początku tycie jest prawie niedostrzegalne, a po paru m-cach akurat nie możemy zmieścić się w własne ciuchy.

Czytaj więcej: Jak zapobiegać efektowi jojo?

Okazuje się, że o ile duża część ludzi jest w stanie zmniejszyć wagę, o tyle nieduży proc. jest w stanie zachować otrzymaną sylwetkę. Mówi się, że tylko po 5 latach od skończenia zdrowej diety odchudzającej ludziom odchudzającym się nie zagraża efekt jojo i powrócenie do poprzedniej wagi. Tak niekrótki czas jest niezbędny do utrwalenia dobrych przyzwyczajeń związanych z jedzeniem i stylu życia, który pozwala na pozostanie w wymarzonej masie ciała. Efekt jojo pojawia się zazwyczaj, gdy po zaprzestaniu kuracji odchudzającej wracamy do poprzednich przyzwyczajeń związanych z jedzeniem i nazbyt nagle intensyfikujemy wartość kaloryczną menu. To częsty błąd, że wydaje nam się, że skoro schudliśmy, to na powrót wolno nam więcej. Jednak nie jest to prawda.

Czytaj więcej: Dieta baletnicy: opinie o efektach

Proces magazynowania zasobów w formie tłuszczu odziedziczyliśmy po przodkach, którzy na zmianę doznawali głodu i mieli dostęp do jedzenia. Kuracja dietetyczna jest dla żołądka okresem głodu, wobec tego, gdy w nieograniczony sposób rozpoczniemy zapewniać sobie wiele wyższe porcje siły, ciało nie wykorzysta ich od razu, ale przeważnie przekształci w warstwę tłuszczową, przygotowując się na następny okres głodu.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Knee Active Plus w promocji:
Knee Active Plus
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 235 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dietazdrowieodchudzanie