Jesteś uzależniona od czekolady? Pozaj sposoby leczenia

Jesteś uzależniona od czekolady? Pozaj sposoby leczenia

Redakcja

2016-08-09

1 komentarz

Czekolada to nałóg, którzy paradoksalnie dotyka nie jedynie dzieci, ale coraz częściej również osoby dorosłe, przeważnie kobiety. Nałóg od czekolady w każdej postaci posiada swoją naukową nazwę – czekoladoholizm.

Główne objawy czekoladoholizmu

Zbyt duże spożycie czekoladowych przysmaków w krótkim okresie skutkuje przybieraniem na wadze czy wręcz otyłością. Często powoduje zaparcia i kłopoty z trawieniem. Dodatkowo podwyższa cukier we krwi. Powoduje to chwilowy wzrost energii, a zaraz potem momentalny jego spadek skutkujący uczuciem zmęczenia i apatii.  Czekolada posiada w swoim składzie substancje uzależniające, które przyczyniają sie do uzależnienia od czekolady. Są one  w minimalnych proporcjach: kofeina, teobromina, anandamida (budulec psychoaktywny), fenyloalanina.

Jak leczyć uzależnienie od czekolady?

Wydaje się, że najskuteczniejszą formą kuracji nałogu od czekoladowych przysmaków bywa silna wola a także wytrwałość. Zamiast sięgać po tabliczkę "słodkiego narkotyku" , lepiej zdecydować się na skonsumowanie owoców. Czekolada posiada puste  kalorie. Owoce posiadają złożone węglowodany wieć mają wyższą wartość odżywczą niż słodkości – są ważnym źródłem witamin a także soli mineralnych.

Ochotę na słodkości trudno jest pokonać. Jeżeli „łapie” cię uczucie głodu na czekoladki, postaraj się nie myśleć o zachciance a także nie sięgaj po nią. Lepiej weź jabłko lub inny owoc. Jeżeli nie radzisz sobie na własną rękę z uzależnieniem od słodkości, wówczas zgłoś się do psychologa bo czekoladoholizm to nałóg.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 196 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

hassanski2

2016-08-16 15:21:47


czekolada jest jak papierosy - naprawdę ciężko się od niej uwolnić :(

dietakobietyodchudzanie