Na czym polega dieta białkowo-tłuszczowa (niskowęglowodanowa)?

Na czym polega dieta białkowo-tłuszczowa (niskowęglowodanowa)?

Redakcja

2016-09-06

brak komentarzy

Dieta białkowo-tłuszczowa, określana bywa również dietą niskowęglowodanową, optymalną, astronautów, pilotów, Atkinsa. Dieta ta opiera się na tłuszczu w ilości 50-60 %, białku w ilości 20-30 % i niskim udziale sacharydów bo jedynie 20 – 50 g. Jednocześnie to kuracja dietetyczna uboga w błonnik pokarmowy, wit., substancje mineralne, i flawonoidy. Także posiada wiele tłuszczu, szczególnie odzwierzęcego, a jednocześnie cholesterolu trawiennego, retinolu oraz żelaza. Długie używanie owej konkretnej kuracji odchudzającej może doprowadzić do wzrostu niebezpieczeństwa miażdżycy, przyczynić się do toksyczności ketozy, podkręcić niebezpieczeństwo schorzeń wątroby, kamicy nerkowej z względu spadku ilości wapnia w kościach.

Czy wiesz, że jedząc powoli, schudniesz?

Zainteresowanie tą dietą jest sprowokowane przede wszystkim tym, że doprowadza ona do zauważalnego spadku wagi, i polepszenia rezultatów trawiennych. Uzyskuje się korzystniejsze skutki niż przy diecie niskotłuszczowej. I tak rozbieżności owe notuje się w okresie początkowych pół roku stosowania, następnie owe rozbieżności się dostrzegalnie zacierają. W co więcej zbilansowana dieta ta doprowadza do rozwoju cholesterolu LDL, homocysteiny, fibrynogenu. Z tego względu długie używanie owej diety nie jest rekomendowane.

Zaprezentowane rezultaty eksperymentów greckich badaczy potwierdzają także, że używanie nazbyt długo diety wysokobiałkowej zwiększa o 22 % niebezpieczeństwo zgonu. Co udowadnia rezultat analiz szwedzkich badaczy, którzy przez 12 lat badali używanie diety niskowęglowodanowej oraz wysokobiałkowiej wśród 42 237 pań. Z ich obserwacji wynikało, że jadłospisy owe podnoszą śmiertelność o 11 %. Zwłaszcza chodzi o zgony powiązane z układem sercowo-naczyniowym. W eksperymentach tych jedzenie energii z cukrów mieściło się w dziedzinie od 72% (10. centyl) do 32,4% (90. centyl) oraz dla białka dobrze 10,4% oraz 23%. Za to wykonane ostatnie badania na grupie 322 ludzi dowodzę, że dieta niskowęglowodanowa oraz śródziemnomorska pozwalają okazać się wariantem dla diety niskotłuszczowej. Rozbieżność w rezultatach tych analiz potwierdzają, że potrzeba dodatkowo licznych analiz, by przekonać na własnej skórze się jaki znaczenie posiada na ciało przeciętny zbilansowana dieta wysokobiałkowa.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 217 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dietakobietyodchudzanie