Odchudzanie zgodne z grupą krwi

Odchudzanie zgodne z grupą krwi

Redakcja

2016-08-08

brak komentarzy

W ostatnich latach coraz modniejsze i zarazem popularniejsze stało się odchudzanie według grupy krwi, co jest o tyle uzasadnione, o ile każdy z nas jest inny i potrzebuje czegoś innego – inne są więc również nasze preferencje żywieniowe.

Ta właśnie idea przyświecała twórcy tej diety – lekarzowi Peterowi J. D'Adamo, diety podzielonej na cztery główne warianty: „0”, „A”, „B” oraz „AB”. Odchudzanie z grupą krwi ma więc charakter zindywidualizowany, dostosowany do wymagań naszego organizmu. Nie jest obliczony na stratę zbędnych kilogramów, ale raczej na wprowadzenie nowej, zdrowej jakości do naszego jadłospisu oraz oczywiście – do życia.

Grupa krwi a odchudzanie

W 1998 roku ukazała się na naszym rynku książka Petera J. D’Adamo – „Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi”, która w krótkim czasie odniosła dość znaczący sukces. Opisany w niej problem – odchudzanie a grupa krwi – wraz z wyznaczonym planem żywieniowym dla poszczególnych wariantów, poruszył wielkie rzecze osób, którym ów pomysł bardzo przypadł do gustu. Lekarzowi, badającemu wpływ diety na organizm istotne okazały się informacje dotyczące naszej płci, metabolizmu, grupy krwi właśnie, ogólnie rzecz ujmując naszych genów, które bardzo wiele mogą nam powiedzieć o naszych preferencjach żywieniowych. Swoje doświadczenia z żywieniem Peter J. D’Adamo oparł na doświadczeniach własnego ojca oraz ponad 4000 własnych pacjentów. Jego zdaniem różnorodność grup krwi jest spowodowana występującymi w dawnych czasach migracjami ludności.

Człowiek pierwotny rozwinął się w Afryce i tam powstała pierwsza grupa krwi „0” - grupa krwi ludzi, których pożywienie składało się głównie z mięsa upolowanych zwierząt. Jednak na skutek wyczerpania zasobów żywieniowych doszło do ich ekspansji w kierunku Europy i Azji, gdzie ludy po pewnym czasie zmuszone były zająć się zbieractwem i rolnictwem, gdyż i tu wyczerpały się zapasy zwierzyny – i tak powstała roślinna grupa krwi „A”, która dziś jest najlepiej przystosowaną do odżywiania wegetariańskiego. W rezultacie dalszych wędrówek z Europy na wschód doszło do zasiedlenia obszarów obecnych Indii i Pakistanu, gdzie odżywianie oparte było na mięsie, produktach mlecznych oraz uprawach – tam wyłoniła się grupa krwi „B”, a na skutek mieszania się ludności z grupami „A” i „B” zrodziła się nowa grupa, najmłodsza „AB”.

Dieta zgodna z grupą krwi dzieli produkty spożywcze na trzy grupy:

  • korzystne (będące lekarstwem dla ciała),
  • neutralne (czyli nieszkodliwe, ale też nie będące lekarstwem),
  • niekorzystne (nazywane też trucizną!).

I tak na przykład dla wszystkich grup krwi, a zwłaszcza dla „0” niewskazany będzie pumpernikiel. Odchudzanie nasze powinno zatem go nie uwzględniać, co jest dość dziwne, niezgodne z powszechnym myśleniem. Także dla wszystkich grup niewskazane są czarne oliwki. Odchudzanie bez ich pominięcia w naszym jadłospisie może nie być aż tak efektywne, jakbyśmy tego chciały.

Odchudzanie – grupa krwi wszystko Ci powie!

Niewątpliwą zaletą diety jest to, że po pierwsze jest ona bardzo zdrowa, po drugie – że pozwala na jedzenie wielu produktów, przez co jest bardzo zróżnicowana i daleka od monotonii. W przypadku jej stosowania spadek masy jest powolny, co może działać zniechęcająco, ale za to nie ma niebezpieczeństwa pojawienia się efektu jo-jo. Ponieważ każda z obecnie istniejących grup krwi rozwijała się w odmiennych warunkach, co wiąże się z diametralnie różnym wyżywieniem, obecnie osoby posiadające określoną grupę powinny stosować żywienie takie jak ich protoplaści. Przyjrzyjmy im się zatem bliżej.

- grupa krwi „0” - jej posiadacze nazywani są „myśliwymi”, a więc tymi, którzy najlepiej trawią i przyswajają składniki odżywcze zawarte w mięsie

- grupa krwi „A” - jej posiadacze lepiej trawią białka roślinne niż zwierzęce; osoby z grupą krwi „A” najlepiej znoszą wegetarianizm oraz duże ilości przypraw Pieprz jest wskazany dla każdej grupy, podobnie jak mięta pieprzowa, która charakteryzuje się wieloma cennymi właściwościami, m.in. korzystnie wpływa na trawienie i pracę układu pokarmowego, a ponadto jest dostępna w formie tabletek. Tabletki pieprzowe na odchudzanie są tanie, powszechnie dostępne i całkowicie bezpieczne, gdyż składają się wyłącznie z naturalnych składników.

- grupa krwi „B” - jej posiadacze najlepiej funkcjonują dzięki chudym mięsom, rybom, nabiałowi, a także produktom zbożowym oraz wszelkim owocom – to właśnie dzięki tym produktom osoby z grupą „B” zapewnią sobie skuteczne odchudzanie; grupa krwi „B” bowiem charakteryzuje się optymalnym zróżnicowaniem, połączeniem składników pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego

- grupa krwi „AB” - jej posiadacze powinni stosować dietę najbardziej optymalną, łączącą jadłospis grupy „A” oraz „B”; w diecie tej grupy zalecane jest spożywanie nabiału, ryb, zbóż i wszelkich owoców z wyjątkiem południowych.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 200 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dietazdrowieodchudzanie