Ranking skutecznych tabletek na odchudzanie

Ranking skutecznych tabletek na odchudzanie

Redakcja

2016-07-22

brak komentarzy

Nie wiesz, które suplementy diety pozwolą Ci zrzucić zbędne kilogramy szybko, bezpiecznie i bez efektu jojo? My wiemy! Nasze ochotniczki przetestowały 19 najpopularniejszych pigułek spalających tłuszcz i hamujących apetyt. Na podstawie uzyskanych wyników i opinii dietetyków stworzyliśmy ranking skutecznych tabletek na odchudzanie, a jego wyniki publikujemy poniżej.

Wiemy, jak bardzo uciążliwe potrafią być poszukiwania tabletek wyszczuplających, które wreszcie zadziałają. Po przeczytaniu kolejnego już maila z prośbą o opinię na temat nikomu nieznanego suplementu diety, po którym rzekomo można schudnąć 50 kg w tydzień, postanowiliśmy wziąć na swoje barki zadanie stworzenia obiektywnego rankingu skutecznych tabletek na odchudzanie.

W naszym badaniu udział wzięło udział 38 ochotniczek, których szeregi zasiliły najwierniejsze czytelniczki naszego portalu i 3 redaktorki :) Każda z nich miała za zadanie stosować wylosowany preparat odchudzający przez miesiąc, postępując zgodnie z zaleceniami jego producenta. W tym czasie nie mogła zmieniać swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych. Wszystko dlatego, że chcieliśmy sprawdzić, jak zadziałają same tabletki, bez wspomagania ich efektów poprzez restrykcyjne diety.

Forskolin

Najważniejszym składnikiem aktywnym Forskolinu jest ekstrakt z pokrzywy indyjskiej (forskoliny), skoncentrowany w tabletkach w maksymalnej dawce. Właściwości forskoliny znane były już w medycynie hinduskiej i ayurwedzie, a odkryte na nowo zostały w XXI wieku przez naukowców z Narodowego Instytutu Zdrowia w USA. W swojej bibliotece medycyny NIZ zgromadził już ponad 20 publikacji o pokrzywie indyjskiej. Dzięki wynikom badań w przeciągu ostatnich dwóch lat forskolina stała się prawdziwym hitem na rynku dietetycznym. Coleus Forskohlii stymuluje w organizmie produkcję cAMP, usprawniając komunikację między komórkami nerwowymi. To z kolei zwiększa produkcję hormonów tarczycy, przyspieszając spalanie tłuszczów. Plusem tabletek jest dawana przez producenta gwarancja zwrotu pieniędzy wszystkim osobom, które nie będą zadowolone z efektów działania pigułek.

Efekt: 13,3 kg w miesiąc

Minusy: Pobudzające działanie tabletek (efekt porannej kawy), ze względu na co przyjmowanie ich późnym wieczorem (nawet 2-3 godziny przed snem) nie jest najlepszym pomysłem

Catch Me, Patch Me

Największym zaskoczeniem w testach była skuteczność nie tabletek, ale… plastrów na odchudzanie. Catch Me, Patch Me to dość nietypowy sposób na zrzucenie wagi, niemniej jednak efektywność preparatu okazała się bardzo wysoka. Być może sekret tego środka tkwi nie w jego składzie (a znajdziemy tam: garcinia cambogia, guarana i fucus vesiculosus), ale właśnie w sposobie dostarczania tych substancji organizmowi. Każdy plaster działa 24 godziny, przez które stopniowo uwalnia substancje:

  • ograniczające apetyt (kwas hydroksycytrynowy),
  • przyspieszające spalanie tłuszczów (guarana),
  • przyspieszające usuwanie toksyn i utrudniające gromadzenia się wody w ciele (fucus vesiculosus).

Dostarczając organizmowi aktywnych składników przez cały okres noszenia plastra, eliminujemy przerwy w odchudzaniu, które występują w przypadku stosowania pigułek. Gdy łykamy tabletkę, substancje czynne działają tylko przez określony czas po trafieniu do krwioobiegu.

Co warte podkreślenia, plastry dość dobrze trzymają się na skórze, nie odklejają się nawet po prysznicu.

Efekt: 12,5 kg w miesiąc

Minusy: Plastry szybko brudzą się od ubrań, przez co wyglądają nieestetycznie, gdy przyklejamy je w widocznym miejscu

Green Coffee

Green Coffee skuteczność zawdzięcza właściwościom odchudzającym i antyoksydacyjnym naturalnego ekstraktu z zielonej kawy. Suplement regeneruje układ krążenia, obniżając ciśnienie i poziom cholesterolu. Kwas chlorogenowy zawarty w tabletkach pomaga zwalczać uczucie głodu, choć istnieje ryzyko, że jego nagłe odstawienie po zakończeniu kuracji odchudzającej doprowadzi do pobudzenia apetytu. Trzeba zatem uważać, by nie doprowadzić do efektu jojo.

Producent co prawda zapewniał o pozytywnym wpływie na jędrność skóry, ale nasze testerki tego efektu nie doświadczyły.

Efekt: 11 kg w miesiąc

Minusy: Jedna z dwóch testerek tego suplementu odczuwała większe niż zwykle zmęczenie i senność

Linea

Ranking skutecznych tabletek na odchudzanie zamyka łatwo dostępna w aptekach Linea. Jej składnikiem aktywnym są: zielona herbata, ocet jabłkowy, chrom i L-karnityna. Niestety L-karnityna działa tylko u osób ćwiczących, więc samo stosowanie pigułek, bez aktywności ruchowej, niewiele pomoże. Mimo wszystko suplement można polecić osobom codziennie uprawiającym fitness. Ocet jabłkowy zawarty w tabletkach działa oczyszczająco, ale uwaga (!) poprawia nie tylko pracę jelit, ale i apetyt. By zrównoważyć potęgujące łaknienie działanie octu, tabletki zawierają chrom, który hamuje apetyt, niestety jest skuteczny tylko w przypadku osób, które cierpią na jego niedobór.

Efekt: 8,3 kg w miesiąc

Minusy: Tabletki działają tylko przy regularnych ćwiczeniach

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 191 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dietabadaniakobiety