Sok z ananasa - właściwości odchudzające, których nikt się nie spodziewał!

Sok z ananasa - właściwości odchudzające, których nikt się nie spodziewał!

Redakcja

2016-09-02

brak komentarzy

Ananas to jeden z najsłodszych owoców, ale wbrew stereotypom posiada dobroczynny wpływ na zdrowie. Czemu opłaca się włączyć ananasa do letnich sałatek, domowej pizzy, a głównie soku ze świeżych owoców. Oto proste przyczyny!

Właściwości antynowotworowe

Bogactwo przeciwutleniaczy powoduje, że ananas znalazł się na liście owoców o działaniu zapobiegającym chorobom nowotworowym. W świeżym soku jest szczególnie witamina C i beta-karoten – obie substancje uszkadzają wolne rodniki odpowiadające za rozwój komórek nowotworowych. Egzotyczne owoce nie jedynie przeciwdziałają chorobie, ale także pomagają w kuracji. Po ananasy powinni sięgnąć szczególnie pacjenci z rakiem prostaty i chorobami nowotworowymi jelita grubego. Lekarze rekomendują spożywać sok ananasowy w czasie chemioterapii, albowiem razem z substancjami blokuje rozwój nowotworowych komórek.

Wspiera metabolizm i pomaga w odchudzaniu

Gdy pojawia się ból brzucha, niestrawności i mdłości, zazwyczaj sięgamy po napary ziołowe, przykładowo z liści mięty czy dziurawca. Okazuje się, że tak samo efektywnym (a w dodatku smakowitym) lekiem może okazać się sok ananasowy. Jak to jest? Dobroczynny wpływ na układ trawienny posiada głównie włókno pokarmowe z tych owoców. Pomaga normować cykl wypróżnień i zwalcza obstrukcje. Ogromną rolę odgrywa także bromelaina. Enzym pomaga rozbić białka, dzięki czemu przyspiesza mechanizmy metaboliczne. Szklanka soku z ananasów po jedzeniu pomoże na niestrawności i przejedzenie. Bromelaina stosowana definiuje się także w branży farmaceutycznej. Znajduje zastosowanie jako element medykamentów na zapalenie jelita grubego i wrzody.

Poznaj też 5 mitów na temat jedzenia mięsa

Lepszy układ odpornościowy

Wydaje ci się, że najskuteczniejszym sprawdzonym lekiem na grypę określa się to sok z malin? Okazuje się, że szklanka ananasowego także może pomóc w walce z chorobą. Bromelaina obecna w tych tropikalnych owocach przejawia cechy przeciwbakteryjne i antywirusowe. Niszczy zarazki, a porcja witaminy C powoduje, że objawy błyskawicznie mijają i robią się zdecydowanie mniej uciążliwe. Systematyczne wypijanie świeżo wyciskanego soku z ananasów to także środek na umocnienie wydolności i ochronę bezpośrednio przed sezonowymi dolegliwościami. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 177 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dietazdrowieodchudzanie