Sokowy detoks – wakacyjne oczyszczanie organizmu

Sokowy detoks – wakacyjne oczyszczanie organizmu

Redakcja

2016-07-26

brak komentarzy

Czy w trakcie Świąt nie mogłaś się opanować przed spróbowaniem ulubionego ciasta? Pragniesz wyeliminować nadprogramowe centymetry, które znaczna część z nas zyskuje w trakcie zimy? A może zaczęłaś się interesować leczniczym odżywianiem oraz pragniesz zwyczajnie świadomie zadbać o siebie? Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedziałaś twierdząco, to znak, że to już moment, by wypróbować sokowy detoks, który sprawi, że na wakacjach będziesz mieć moc energii!

Detoks – dla kogo jest przeznaczony?

Dla wszystkich tych, dla których ważne jest zdrowie. Żyjemy w czasach, w których z jednej strony zwiększa się świadomość zdrowego żywienia a także roli, jaką odgrywa to, co stosujemy oraz spożywamy, a z drugiej mamy zdecydowanie bardziej zanieczyszczone środowisko, a także konserwanty oraz barwniki w produktach żywnościowych. Każdego dnia nasze ciało jest narażone na ogrom toksyn.

Sokowy detoks – menu na 3 dni

Każdy dzień, bez względu na to, czy stosujemy dietę sokową czy nie, zaleca się rozpocząć od rozgrzewającego ciało płynu z plasterkiem cytryny, cynamonem oraz pieprzem cayenne lub imbirem. O stałej porze przyjmujemy 5 posiłków w formie 500 ml soków, wyciskanych w sposób, który pozbawia ich pulpy a także utrzymuje żywe enzymy. Im więcej zielonych soków aplikujemy, tym detoks jest mocniejszy, gdyż zielone soki posiadają najmocniejsze cechy oczyszczające. Między sokami trzeba zażywać obfite ilości wody i ciepłych wywarów ziołowych, by jak najprędzej wypłukać substancje toksyczne, które będą się uwalniały w trakcie oczyszczania. Odpowiednio skomponowany detoks musi zawierać min. 1200 kcal, by dostarczyć elementarnego pokrycia potrzeb metabolicznych organizmu a rolę cukru powinien w trakcie owego procesu pełnić jedynie owoc.

Oczyszczanie płynami – jak mamy się do niego przygotować?

W teorii można zacząć jadłospis z dnia na dzień, ale bez wątpienia lepiej będzie, jeśli przygotujesz swoje ciało do oczyszczania sokami, aplikując przez 3 dni jadłospis warzywno-owocowy. Tak samo, jak rozpoczynając dietę jemy jarzyny a także świeże owoce, tak samo trzeba ją zakończyć, by jednocześnie przyzwyczaić ciało do powrotu składników stałych. Ten proces także musi przebiegać 3 dni. Istotne jest zachowanie 5 posiłków dziennie, systematyczne ich przyjmowanie, wypijanie ogromnej ilości płynu a także etapowe wprowadzenie do swojego jadłospisu poszczególnych zdrowych składników po tym, jak zakończymy już nasz sokowy detoks.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 191 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dietazdrowie