Tabletki odchudzające: na receptę czy bez recepty?

Tabletki odchudzające: na receptę czy bez recepty?

Redakcja

2016-07-18

2 komentarze

Otyłość i nadwaga to problemy, które w Polsce przybrały już prawie rozmiary epidemii. Z roku na rok przybywa bowiem ludzi, którzy nie mogą, nie potrafią poradzić sobie z odchudzaniem. A nie potrafią, bo też nie jest to sprawą prostą.

Zła dieta, siedzący tryb pracy, stres etc. - to wszystko sprawia, że nie mamy już ani czasu, ani ochoty myśleć o jakimkolwiek odchudzaniu. A czasami trzeba jednak sobie jakoś pomóc. Chyba najlepiej sprawdzają się tutaj różnego rodzaju suplementy, z których większość działa na jeden z dwóch sposobów: hamuje apetyt albo ogranicza wchłanianie tłuszczów; lub też i hamuje apetyt, i ogranicza wchłanianie tłuszczów – i te są chyba najlepsze.

Jeżeli już mamy się odchudzać, to zawsze starajmy się wybrać suplement o najszerszym spektrum działania. Jakie więc tabletki na odchudzanie będą dla nas najlepsze? Jakie leki i preparaty na odchudzanie najczęściej wybierają Polacy? W przypadku bardzo dużej otyłości, utrata wagi musi przebiegać pod kontrolą lekarza, który przepisze odpowiednie tabletki odchudzające na receptę i będzie stale kontrolował postępy pacjenta.

Przypadków tak ogromnej otyłości nie ma w Polsce aż tak wiele. Większość Polaków zmaga się jednak z otyłością umiarkowaną czy nawet tylko z nadwagą, której można się pozbyć w prosty sposób dzięki rozmaitym suplementom dostępnym na rynku bez recepty.

Który z nich wybrać? 1. Tabletki zmniejszające apetyt

Tabletki zmniejszające apetyt to te, które „oszukują” nasz organizm, ponieważ wypełniają żołądek i pozwalają nam wierzyć, że nie jesteśmy głodni. Tego typu preparaty zwiększają równocześnie poziom serotoniny i katecholaminy - substancji, które wpływają na nasz nastrój i apetyt.2. Tabletki blokujące wchłanianie tłuszczu

Tabletki blokujące wchłanianie tłuszczu (ok. 30%)  zawartego w pożywieniu są przeznaczone dla osób, które nie chcą przejść na restrykcyjną dietę, tylko w małych porcjach smakować wszystkich potraw.

3. Błonnik w kapsułkach 

Błonnik jest suplementem, który bardzo szybko wypełnia żołądek, przez co do mózgu zostaje wysłana informacja, że nie jesteśmy już głodni. Błonnik dba także o prawidłową perystaltykę jelit, co sprzyja utrzymaniu szczupłej sylwetki.

velocemente-dimagrisci.it

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 216 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

katarzynalekarska

2016-07-19 10:33:02


Siostra kiedyś miała mega fajne, które działały, były w takim niebieskim opakowaniu z czerwonymi akcentami, ale tylko tyle pamiętamy, bo to było dawno temu ;( kojarzy ktoś te tabletki? Kosztowały ok 50 zł.

iwonatarka1

2016-07-18 13:11:12


ja się zastanawiam, czy nie warto wypróbować jakichś bez recepty. na receptę się trochę boję. Skoro są na receptę, to pewnie dlatego, ze mogą zaszkodzić, prawda? A wydaje mi się że jak coś jest ogólnodostępne to raczej nie da się tego przedawkować, czy coś. Najwyżej po prostu nie pomogaą. A o te skutki uboczne trochę się obawiam.

dieta