Escape the Game!

Escape the Game!

Redakcja

2016-09-16

1 komentarz

Gra w świecie rzeczywistym - tak najkrócej można opisać fenomen Pokojów Zagadek typu Escape the Game. Co sprawiło, że wszyscy tłumie zaczęli rezerwować sobie wieczory, by tylko pobudzić swoje szare komórki do intensywnej pracy? Precyzyjnie zaaranżowane pomieszczenia, realny scenariusz, walka z czasem i wspólna praca grupy znajomych - to jedynie suche fakty, które przemawiają za grą Escape Room.

Początek inicjatywy Escape Room

Escape Room ma swój początek w świecie gier wirtualnych. W 1988 roku powstała pierwsza tego typu gra, której bazą był wyłącznie tekst wyświetlany na ekranie monitora. Wystarczyła jedynie treść przygody z opisem pomieszenia, by zawodnik z wypiekami na twarzy po nitce do kłębka dążył do odnalezienia klucza z zamkniętego pomieszczenia. To właśnie było podstawą zabawy - ucieczka z zamkniętego pokoju, która była możliwa jedynie po rozwiązaniu wszystkich przygotowanych łamigłówek. 

W kolejnych latach nastąpiły udoskonalenia pierwowzoru Escape the Game. Gdy online zostały wzbogacone o grafikę pomieszczeń, zaś rozgrywki toczyły się w systemie "point and click", czyli gry z myszką w ręku. Zagadki przed ekranem komputera stały się coraz bardziej intrygujące, trudniejsze i wymagające. Efekt? Olbrzymie zainteresowanie wśród graczy posiadających komputery, tablety czy smarfony. Na początku nikt nie przypuszczał, że rozwój znanej gry room escape przeistoczy się w real life room escape. Oznaczało to, że wirtualna gra stała się całkowicie namacalna i gracz sprzed ekranu komputera mógł wejść do autentycznego pokoju wypełnionego po brzegi zagadkami. Spróbowanie swoich sił w ucieczce z pokoju przed wyznaczonym czasem to prawdziwe wyzwanie!

Zmierz się z upływającym czasem!

Każda inicjatywa Pokoju Zagadek, w tym również ostatnio szalenie popularny Escape the Game bazuje na podobnych zasadach. Różnica stanowi jedynie w aranżacji pomieszczenia i stopniu trudności zagadek. W tym przypadku możemy wcielić się w rolę ciekawych podróżników, którzy skuszeni obietnicą skarbu wyruszają do grobowca Tutenchamona bądź rozbitków, którzy utknęli w sercu dżungli i starają się uciec z opuszczonego obozowiska. Gotowi na wyzwanie?


Dodaj komentarz

Komentarze

buziaczek

2016-10-06 13:55:03


ciekawy, nowatorski sposób na spędzanie wolnego czasu!

relaks