Kobiecy poradnik: co zabrać w podróż?

Kobiecy poradnik: co zabrać w podróż?

Redakcja

2016-07-19

brak komentarzy

O czym koniecznie powinnaś pamiętać zanim wyruszysz na wyprawę? Każdą z nas, która wybiera się w podróż z partnerem bądź w pojedynkę czeka masa przygotowań. Dlatego lepiej, by nie ominęły one dobrze zaplanowanego bagażu. Oczywiście, więcej zabierzemy ze sobą na zorganizowany wyjazd, zaś mniej w backpackerską wyprawę, ale niektóre elementy pozostają niezmienione. Zatem, co zabrać w podróż?

Poradnik kobiet praktycznie każdy informuje, że podróż to nie rewia mody. My się z tym nie zgadzamy, ponieważ są proste patenty, aby kobieta w podróży mogła wyglądać ładne i kobieco, np. ozdabiając nadgarstki bransoletkami z poprzednich wypraw.

Przegląd pakunków praktycznych

  • Adapter (inaczej: przejściówka lub przelotka), czyli specjalna wtyczka do gniazdek, bez której możecie nie podłączyć ładowarek do laptopów, podróżnego żelazka czy suszarki do włosów. Zdecydowanie warto się zaopatrzyć w ten niepozorny przedmiot jeszcze w Polsce.
  • Butelka do wody z filtrem - w niektórych regionach ceny butelkowej wody wręcz wołają o pomstę do nieba, szczególnie w okolicach popularnych zabytków. Tam też najczęściej możemy spotkać naciągaczy, którzy chcą sprzedać nam wodę o niewiadomym pochodzeniu. W wielu krajach są miejsca, w których znajdziemy bezpłatne źródła z wodą pitną, lecz warto mieć butelkę z filtrem, który dla pewności uzdatni kranówkę.
  • Podręczna apteczka, a w niej koniecznie kremy w filtrem UV, plastry, leki przeciwbólowe i przeciwalergiczne. Z pewnością przydadzą się specyfiki na przeziębienie czy ból gardła, a przede wszystkim na dolegliwości trawienne. Warto mieć ze sobą orzeczenie o niepełnosprawności i recepty lekarskie dla stale przyjmowanych leków.

Jakie ubrania zabrać w podróż?

  • Wygodne buty - pamiętajcie, aby wybrać te rozchodzone, których nie będziecie chciały porzucić przy pierwszej lepszej okazji. Doskonale sprawdzają się buty z grubą i elastyczną podeszwą oraz sandały. Japonki to nie zawsze dobry wybór.
  • Chusta (ewentualnie kapelusz lub czapka) - najważniejsza jest ochrona głowy przed słońcem. My polecamy szczególnie obszerną i przewiewną chustę, która jest doskonałym wynalazkiem w podróży, ponieważ ma wiele zastosowań i nie zajmuje dużo miejsca. Jest doskonałym okryciem głowy i ramion, może posłużyć za spódnicę, sukienkę, szalik, kocyk czy poduszkę. Przydaje się  też, gdy musimy udoskonalić strój, aby wejść do obiektów sakralnych.
  • Ciepłe ubranie - to konieczne szczególnie w nocy. Nagłe zmiany pogodowe, niższe temperatury w wysokich partiach gór bądź po prostu klimat w danym kraju powinien nas zachęcić do spakowania kurtki polarowej i ciepłego swetra.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

kobiety