Czy można ćwiczyć brzuszki w ciąży?

Czy można ćwiczyć brzuszki w ciąży?

Redakcja

2016-11-06

brak komentarzy

Kobiety coraz częściej pragną zachować doskonałą formę, również w stanie błogosławionym. Jest to absolutnie wskazane, lecz nie każda aktywność jest dobrym rozwiązaniem dla mamy i jej przyszłego dziecka. Czy można ćwiczyć brzuszki w ciąży? Jak nie powinny trenować panie w stanie błogosławionym? Już wyjaśniamy!

Brzuszki w ciąży

Brzuszki trenowanie ostrożnie i powoli (bez forsowania się) to bezpieczne ćwiczenie w pierwszym trymestrze. W późniejszych fazach ciąży, kiedy brzuszek już jest widoczny, są niezalecane. Dlaczego? Wiąże się to z prostym faktem - leżenie na plecach może okazać się niebezpieczne dla dziecka ze względu na zmniejszenie ciśnienia tętniczego i ucisk powiększonej macicy na żyły, które doprowadzają tlen do dziecka. W związku w tym istnieje ryzyko niedotlenienia płodu.

Dlaczego warto ćwiczyć w ciąży?

Aktywność fizyczna w ciąży jest zalecana, ponieważ gibkie ciało i wytrenowane mięśnie pozwalają łatwiej przejść kobiecie przez trudności porodu. Co więcej, ruch to także więcej energii, mniej stresu, mniej kłopotów ze snem, poprawa postawy ciała, kontrola nad wzrostem wagi, a także wzmocnienie dolnego odcinka pleców, co w konsekwencji może odciążyć dolegliwości bólowe. Aktywność w trakcie ciąży to także gwarancja łatwiejszego powrotu do kondycji sprzed narodzin dziecka. 

Ćwiczenia zakazane w ciąży

Trzeci trymestr jest szalenie istotny, dlatego wymaga od kobiety szczególnej dbałości o własne ciało. Wówczas nie należy wykonywać ćwiczeń, które wymuszają na nas podskok, dźwiganie, leżenie na plecach bądź brzuchu, obciążenie kręgosłupa czy gwałtowną zmianę pozycji. Należy całkowicie zrezygnować z brzuszków, treningów w upalne dni czy podczas osłabienia organizmu. Dlaczego? Rosnący brzuszek obciąża kręgosłup i uciska na żyły, zaś zwiększony poziom relaksyny sprawia, że o urazy nietrudno.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 246 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

sportodchudzanie