Jakie suplementy stosować, uprawiając crossfit?

Jakie suplementy stosować, uprawiając crossfit?

Redakcja

2016-11-06

brak komentarzy

Zapewne nie znajdziemy żadnej osoby, która nie potrafiłaby powiedzieć słowa o crossficie. Dyscyplina szturmem weszła w kanon aktywności i każdego dnia zyskuje nowych zwolenników. Ze względu na wymagający charakter treningu, zawodnicy sięgają po substancje wspomagające. Dlaczego? Dobry plan suplementacyjny pozwala zmęczenie pokonać szybciej, wesprze rozwój, a przy tym pomaga osiągnąć wyższy poziom zaawansowania w krótszym czasie. Zatem jakie suplementy stosować, uprawiając crossfit?

Kreatyna

Kreatyna to jeden z najpopularniejszych suplementów, który pojawił się na rynku. Liczne badania udokumentowały pozytywny wpływ substancji na siłę mięśni, stopień ich regeneracji pomiędzy kolejnymi sesjami oraz wielkość tkanki mięśniowej. Co więcej, kreatyna polepsza wydolność układu sercowo - naczyniowego i wytrzymałość. To czyni ją niezbędną w treningu crossfit. 

Beta - alanina

Beta - alanina to aminokwas, który działa niczym turbodoładowanie! Dzięki temu podczas treningu możesz mieć jeszcze więcej energii. Aminokwas pozwala również osłabić wzrost kwasu mlekowego, a tym samym niweluje ból w mięśniach po intensywnym treningu. W rezultacie na salę treningowym wracamy szybciej. Co więcej, kreatyna i beta - alanina działają w synergii, dlatego łącząc suplementy zyskujesz więcej niż podwójnie!

L-karnityna

L-karnityna to jeden z najskuteczniejszych aminokwasów, który pomaga szybko zamienić kwasy tłuszczowe w energię. Efekt? Trenujemy dłużej i ciężej. L-karnitynę znajdziemy nie tylko w suplementach, ale również w wołowinie, jagnięcinie, awokado i nabiale. 

Cynk i magnez

Dwa minerały, takie jak cynk i magnez, przynoszą w parze jeszcze więcej korzyści niż w pojedynkę. Cynk to skuteczna pomoc w regeneracji tkanek, zaś magnez to ukojenie dla układu nerwowego, który gwarantuje spokojny sen  i odnowę mikrouszkodzeń powstałych na treningu. Taki pakiet zapewnia dwa kluczowe działania - intensywnie regeneruje i zapewnia maksymalny odpoczynek. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 286 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

sportleki i suplementy