Kobieta pierwszy raz na siłowni. Jak się zachować, o czym pamiętać?

Kobieta pierwszy raz na siłowni. Jak się zachować, o czym pamiętać?

Redakcja

2016-07-19

1 komentarz

A teraz przyznaj otwarcie - kiedy ostatni raz byłaś na siłowni? Nie pamiętasz, ale na pewno od wizyty minęło dużo czasu. A może nie miałaś jeszcze tej przyjemność uczestnictwa w zajęciach sportowych? Sprawdź nasz przewodnik i zobacz, powinna się zachować i o czym piętać kobieta idąca pierwszy raz na siłownię. Okazuje się, że wszystkie kluby fitness rządzą się identycznymi prawami!

Korzystaj z ręcznika

Może Ci się przydać nie tylko jeden, ale i dwa. Pierwszy z nich przygotuj na prysznic po treningu, drugi zabieraj ze sobą na salę treningową. Kładź go zawsze na ławeczce bądź macie. Dzięki temu Tobie będzie łatwiej zachować czystość i oszczędzisz innym kontaktu z Twoim spoconym ciałem. 

Sprzątaj po sobie

Po zakończonej sesji na danym urządzeniu, skieruj swoje kroki w stronę dyspensora ręczników papierowych i środków czystości w spray’u. Wróć na miejsce i oczyść sprzęt ze śladów swojego użytkowania. Ławeczki, maty, elementy bieżni czy orbitreka wymagają wyczyszczenia, zwłaszcza gdy miały styczność z ciałem. To ważna zasada, której wiele kobiet nie przestrzega pierwszego dnia na siłowni.

Odstaw telefon

Najlepiej nie zabieraj go w ogóle na salę treningową, lecz jeżeli korzystasz z fitnessowych aplikacji mobilnych bądź podglądasz nowinki z Dobrego Portalu - rozumiemy. Zanim jednak wyjdziesz z szatni, wycisz telefon, zaś w trakcie ćwiczeń nie odbieraj go w ogóle. Kompletnym faux pas jest głośne słuchanie muzyki ze swojego smartfona. Na szczęście wynaleziono słuchawki!

To nie czas na ploteczki

Trening w grupie przyjaciółek jest zawsze przyjemniejszy i bardziej mobilizujący niż ćwiczenia w pojedynkę, ale swoje plotki o znajomych z biura zostawcie na później. Dlaczego? W szatni każdy pragnie się przygotować do zajęć, a głośne rozmowy i śmiechy to utrudniają. Po drugie, nikt nie wiadomo, kto znajduje się tuż obok i może przekazać informacje samej zainteresowanej osobie. 

Zajmuj tyle miejsca, ile faktycznie potrzebujesz

Skoro już jesteśmy w temacie szatni, musimy zdawać sobie sprawę, że to ciasne pomieszczenia i naprawdę trudno z nim o swobodę. Dlatego nie rozkładaj swojej treningowej torby na całej ławce, nie rozrzucaj tu i ówdzie swoich ubrań czy ręcznika. Szanuj miejsce i innych, aby każdy miał możliwość swobodnego założenia stroju do ćwiczeń. 

Pamiętając o tych zasadach, będziesz czuła się komfortowo, a Twój pierwszy dzień na siłowni na pewno nie będzie ostatnim!


Dodaj komentarz

Komentarze

mateuszswietanowski

2016-08-02 11:52:29


no i iść bez makijażu... rozbrajają mnie wszystkie panienki ze spływającą tapetą na twarzy XD

kobietysport