Nordic walking - trening dla seniora

Nordic walking - trening dla seniora

Redakcja

2016-07-18

3 komentarze

Znalezienie odpowiedniego sportu dla seniora to nie lada wyzwanie, a jednocześnie szalenie istotny element nowego rozdziału życia na emeryturze. Podejmowanie aktywności fizycznej nie tylko pozwala zachować młodość na dłużej, ale i utrzymuje sprawność ruchową - tak istotną po przekroczeniu dojrzałego wieku. Jak zatem wybrać odpowiedni sport, który będzie idealny dla starszych osób? Specjaliści z portalu Lepszy Trener stawiają na nordic walking. 

Nordic walking to wymarzony sport dla seniora. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze, dyscyplina nie wymaga zbyt dużego obciążania organizmu. Idziemy we własnym tempie, co jest wyjątkową korzyścią dla starszych osób. Po drugie, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu poprawia działanie układu krążenia, układu oddechowego, ogólną kondycję fizyczną i polepsza samopoczucie. 

Co jeszcze przekonuje do nordic walkingu?

Nordic walking, w przeciwieństwie do zwykłego marszu, angażuje także górne partie ciała. Niektórzy wyliczają, że owy spacer z kijkami pobudza do działania nawet 90 procent wszystkich mięśni ciała!

Nordic walking - towarzyska dyscyplina

Nordic walking dla osób w podeszłym wieku jest idealny także z innego powodu. Trening można realizować samodzielnie bądź wyjść ze znajomą osobą. Dzięki temu dyscyplina korzystnie wpływa na życie towarzyskie seniora. 

Czy uprawiając nordic walking, dbasz o prawidłową technikę? Sprawdź, jak trenować, żeby czerpać największe korzyści z marszu.

Grunt to odpowiednie kijki

Poza odpowiednią techniką, w nordic walkingu istotne jest odpowiednie dobranie kijków do własnego wzrostu. To one będą pomocą w ćwiczenia osób starszych, a także solidną podporą. Kijki zapobiegają nadwyrężaniu stawów, a taże pomagają utrzymać równowagę. Wystarczy kilka żwawych spacerów, aby starsza osoba poczuła się w pełni usatysfakcjonowana z podjętego wysiłku.


Dodaj komentarz

Komentarze

joannaczachor

2016-07-19 10:34:13


i mnie też iągle łażą ulicą i tylko psy się denerwują :P

beatajacek

2016-07-18 13:13:08


może zależy gdzie. U mnie pod domem po południu to co pół godziny max ktoś "przelatuje"

mariolajedrzejczyk

2016-07-18 12:44:15


kiedyś codziennie widać było na mieście ludzi z kijkami, a teraz to chyba już powoli moda na to przemija

zdrowie