Wakacyjne sporty w mieście: 5 pomysłów, jak aktywnie spędzać czas

Wakacyjne sporty w mieście: 5 pomysłów, jak aktywnie spędzać czas

Redakcja

2016-07-18

2 komentarze

Nie masz pomysłu na aktywny wypoczynek w mieście? Oto zestawienie 5 dyscyplin, dzięki którym ciekawie spędzisz wolny czas i zadbasz o szczupłą sylwetkę. Sprawdź, które z nich najlepiej do Ciebie pasują i łącz przyjemne z pożytecznym!

Pragniesz schudnąć i wymodelować nogi? Załóż rolki! Rolki to banalnie prosty, a przy tym przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasu w mieście. Dzięki nim bez stania w korkach szybko przemieścisz się pomiędzy kolejnymi punktami, a także stracisz sporo kalorii. Godzina jazdy na rolkach to aż 700 kcal mniej. Co więcej, dyscyplina świetnie rzeźbi uda i pośladki.

Deskorolka dla odważnych

Jazdy na deskorolce może nauczyć każdy, gdy wykaże się odpowiednią cierpliwością i determinacją. To dyscyplina, która wymaga nieustannego szlifowania swoich umiejętności, zaś gdy uda się wykonać od dawna trenowany trik - satysfakcja rekompensuje wszelkie trudy. W skatingu istotna jest pomoc, którą możemy uzyskać od doświadczonych zawodników, których bez trudu można znaleźć na portalu Lepszy Trener.

Speed badminton dla fanów rywalizacji

Speed badminton to najszybsza turniejowa odmiana dyscypliny. Zasady gry są banalnie, zaś niezbędny do gry sprzęt lekki i poręczny do zabrania dosłownie wszędzie. Mecz można rozegrać w dwie bądź cztery osoby, co sprawia, że speed badminton to doskonały sposób na spędzenie czasu ze znajomymi i droga do poprawy własnej kondycji.

Street workout dla znudzonych siłownią

Treningi na siłowni nie należą do wybitnie ekscytujących, a przy tym wymagają naruszenia naszego budżetu. Dobrą alternatywą jest street workout, czyli trening siłowy w przestrzeni miejskiej. Do rozwijania kondycji i siły wykorzystuje ciężar ciała, a jedyne przyrządy to elementy miejskiej zabudowy - barierki, murki, ławki.

Sprawdź też, które sporty zdobywają w Polsce coraz większą popularność!

Frisbee

Rzucanie plastikowym dyskiem tak, aby druga osoba mogła go złapać i odrzucić, to nic innego jak frisbee. Aby zacząć grać nie potrzeba zasobnego portfela czy doskonałej kondycji. Wystarczy tylko trochę wolnej przestrzeni i dużo chęci. Istnieje wiele odmian frisbee. Przykładem może być ultimate frisbee (gra zespołowa, w której celem jest przejęcie krążka przeciwników), freestyle frisbee (samodzielne wykonywanie trików) czy też dog frisbee (wśród zawodników są psy, które aportują dysk).


Dodaj komentarz

Komentarze

magdzia50

2016-07-19 10:33:47


a ja na roleczkach śmigam przynajmniej raz w tygodniu. Teraz fajne lato (jak dla mnie), nie ma upału, więc przyjmnie jeździć cobie wieczorkami

magdach82

2016-07-18 13:12:01


przymierzam się już chyba czwarty rok do nauki jazdy na rolkach :P ale tak głupio w wieku 27 lat się wywalać przed blokiem...

zdrowie