6 najlepszych sposobów na zmarszczki

6 najlepszych sposobów na zmarszczki

Redakcja

2016-10-28

brak komentarzy

Włókna kolagenowe i elastyna to fundament naszej skóry. Są niczym rusztowanie dla skórnych tkanek. Niestety ich pełne właściwości towarzyszą nam wyłącznie do 25. roku życia. Po tym czasie siła włókien kolagenowych osłabia się i mogą pojawić się pierwsze niedoskonałości. Oczywiście 25. rok życia jest wyłącznie umowną i uśrednioną granicą, albowiem pierwsze zmarszczki mogą się pojawić dopiero po trzydziestce, a nawet przed 40. rokiem życia. Jak sobie wówczas z nimi poradzić? Sposobów jest kilka, lecz my prezentujemy te najskuteczniejsze. 

Sposób na zmarszczki

Istnieją typy zmarszczek uwarunkowane genetycznie, na inne wpływa promieniowanie ultrafioletowe, a na kolejne nawet grawitacja! Aby spowolnić cały proces wystarczy parę trików:

  1. ogranicz palenie - dla regularnych palaczy to może być wyzwanie, ale czego się nie robi dla urody?
  2. nie wystawiaj skóry na długotrwałą ekspozycję promieni słonecznych
  3. stosuj kremy z filtrem UVA i UVB przez cały rok - zimą również słońce może dać się we znaki
  4. zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry 
  5. wzbogać swoją dietę o składniki zawierające przeciwutleniacze
  6. postaw na niegazowaną wodę mineralną - należy wypijać co najmniej 1,5 l wody dziennie

Wśród sposobów promuje się również rezygnację z ekspresyjnej mimiki twarzy oraz spania wyłącznie na plecach. O ile spania w nowej pozycji możemy się nauczyć, to opanowanie mięśni twarzy wydaje się być nie lada utrudnieniem. Dlatego do naszej listy dopisujemy jeszcze odpowiednie kosmetyki na skórne niedoskonałości. 

Szukając odpowiedniego kremu na zmarszczki zwróćmy uwagę nie tylko na samą renomę producenta i markę, promującą produkt. Niekiedy mniej popularne firmy gwarantują swoim klientom dużo więcej. Po drugie, zerknijmy na etykietę kremu. W produktach anti-aging istotne jest, aby zawarty był w kremie kolagen, który będzie stopniowo odbudowywał nasze skórne rusztowanie. Nie zapominajmy, że sam kolagen to nie wszystko, dlatego ważne jest, aby w składzie znalazły się substancje jak najbardziej naturalne, np. drogocenne olejki roślinne o właściwościach nawilżających. 

Pamiętajmy również, że odpowiedni krem to nie wszystko. Zadbajmy o naszą skórę kompleksowo. Nie zapominajmy o dokładnym oczyszczeniu, tonizacji i regularnie stosujmy peelingi. Dzięki temu substancje aktywne obecne w kremach będą się wchłaniały jeszcze lepiej. Poza tym, zmarszczki to jeden niewielki mankament. Może warto zatem podkreślić szereg swoich atutów? Wówczas z pewnością nikt nie zwróci uwagi na niewielkie „kurze łapki”. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Grey Blocker w promocji:
Grey Blocker
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 248 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

kobietyskórakosmetykipielęgnacja urody