Biotyna dla włosów i paznokci

Biotyna dla włosów i paznokci

Redakcja

2017-01-15

brak komentarzy

Stan naszego zdrowia można ocenić na bazie prezencji ciała. Skóra, włosy, paznokcie umieją sporo przekazać o samopoczuciu naszych komórek. Jeżeli paznokcie okazują się łamliwe a także rosną niewłaściwie, a pozbawione blasku włosy prezentują się, to prawdopodobnie komórki naszego ciała okazują się niedożywione. Głowisz się, z jakiego powodu twoje paznokcie łamią się, a włosy prezentują się? Odpowiedź okazuje się prosta - poznaj ją a także zapobiegaj u źródła!

Biotyna - co to takiego?

Biotyną nazywamy nietrwały związek chemiczny, którzy okazuje się dość wrażliwy na zmiany ciepłoty, promienie UV, styczność z wodą czy z tlenem. W jego składzie odnajdujemy siarkę, która okazuje się nad wyraz istotną częścią budującą aminokwasy (a owe z kolei budują białka zapewniające racjonalne działanie żołądka).

Biotyna okazuje się związkiem zawierającym siarkę, który ludzkiemu organizmowi a także wielu gatunkom zwierząt musi okazać się dostarczany z pokarmem, pomimo, że pewne ilości okazują się syntezowane w przewodzie pokarmowym dzięki występującym tam drobnoustrojom jelitowym.

Biotynę znamy także pod inną nazwą - witaminą H czy witaminą B7.

Biotyna – właściwości

Jak się okazuje - biotyna posiada dość obfite wartości na rzecz naszego żołądka. Czemu? Ponieważ w istotny środek rzutuje na jakość naszej cery, włosów a także paznokci, dostarcza racjonalne działanie układu nerwowego, mięśniowa a także stawów, uatrakcyjnia samopoczucie i przyspiesza proces przemiany glukozy.

Biotyna - gdzie szukać?

Jednak - chociaż biotyna jest w wielu produktach - występuje w niewielkich proporcjach. Aby wyrównać jadłospis w taki związek do dziennego menu musimy dołączyć: wątróbkę wołową, drożdże piwne, mąkę sojową, żółtka jajek, , orzechy włoskieorzechy ziemne, sardynki, migdały, grzyby.

Biotyna - rezultaty niedoboru

Niedobór biotyny może przyczynić się do wypadania a także przetłuszczania włosów, stanów zapalnych cery, łamliwości paznokci, anemii, zaburzeń układu nerwowego, bóli mięśniowych, apatii a także całościowego wyczerpania żołądka.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 447 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

kosmetykipielęgnacja urody