Dobry krem do cery tłustej i trądzikowej

Dobry krem do cery tłustej i trądzikowej

Redakcja

2017-01-19

brak komentarzy

Krem do skóry trądzikowej okazuje się niezbędny na rzecz każdej osoby zmagającej się z trądzikiem, nawet jeżeli wydaje się, że skóra trądzikowa a także tłusta zupełnie nie wymaga nawilżenia. To powszechny błąd: kuracja trądziku a także przyczyny środowiskowe zazwyczaj przesuszają skórę a także pozostawiają ją podatną na podrażnienia. Wobec tego dobry krem nawilżający do skóry trądzikowej okazuje się dość ważną partią pielęgnacji cery z trądzikiem. 

Jaki krem do skóry trądzikowej?

Trądzik to problem, z którym zmagają się prawie wszelkie nastolatki, a także nie wyłącznie one. Półki w drogeriach aż uginają się od przeróżnych preparatów leczących trądzik. Kremy do skóry trądzikowej wspomagają leczyć trądzik, jeżeli ich skład okazuje się właściwy. Poniżej odszukasz częste składniki takich kremów a także inne elementy wspomagające wojnę z trądzikiem.

Kwas glikolowy lub kwas salicylowy wpływają na złuszczanie naskórka a także „zmianę” go na zdrowy. Oprócz tego, także odtykają pory. Nie zapominaj, by po użyciu medykamentu z tymi substancjami świetnie nawodnić skórę.

Nadtlenek benzoilu – okazuje się to jeden z silniejszych skladników stosowanych w leczeniu trądziku. Stosuje się ją w kremach, żelach a także mydłach przeciwtrądzikowych. Uważaj, jeżeli masz raczej wrażliwą cerę. Może przesuszyć skórę, wobec tego pilnuj, żeby nasycenie podane na pudełku nie przekraczało 2,5%.

Retinoidy w różnorodnych odmianach (o silniejszym lub słabszym oddziaływaniu) okazują się także używane w kremach na trądzik, ale także musimy uważać na niewykluczone podrażnienia.W miarę szansy szukaj kremu do skóry trądzikowej z filtrem przeciw promieniowaniu UV. Szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe podrażnia a także przesusza skórę, oraz pobudza ryzyko raka cery.

Nawilżający krem do skóry trądzikowej

Dobry nawilżający krem do skóry trądzikowej nie może zatykać porów. Szukaj takiego kremu, którzy nawilża, ale nie okazuje się tłusty, bo wyłącznie pogorszy trądzik. Na opakowaniach szukaj napisu „oil-free”, co oznacza, że krem będzie nawilżał, a nie zatykał porów a także natłuszczał cerę.

Jeżeli trądzik okazuje się zbyt nasilony a także żadne metody na niego nie oddziałują, zgłoś się do specjalisty chorób skórnych. On oceni stan cery a także dobierze właściwe leki, a konkretnie antybiotyki. Mogą one okazać się nakładane na skórę w formie maści a także kremów. Zależnie od upodobań, dermatolog może przepisać antybiotyk na trądzik w formie suplementów. Jeżeli pragniesz wyeliminować problem podrażnienia, a twoja skóra nieodpowiednio reaguje na zwykłe kremy do skóry trądzikowej, stałe możesz zdecydować się na czysty krem. Oto, jak go odnaleźć :doczytaj skład kremu – jeżeli rozumiesz, co napisał tam wytwórca, najprawdopodobniej masz do czynienia ze zdecydowanie bardziej sprawdzonym kremem aniżeli zazwyczaj. W składzie szukaj bardzo takich substancji, jak: aloes, olej z konary herbacianego, wit. B1, B5, B6, E, siarczan cynku, wyciąg z jojoby.

Krem na blizny trądzikowe

Specyfiki działające na blizny potrądzikowe dzielą się na: kremy wybielające, kremy rozjaśniające, peelingi chemiczne.

Kremy wybielające na blizny trądzikowe posiadają związek chemiczny określany hydrochinonem. Wybielą one ślady po trądziku. Jeżeli podejmiesz decyzję o wizycie u specjalisty chorób skórnych, możesz otrzymać receptę na silniejsze środki rozjaśniające.

Rozjaśniające kremy do skóry trądzikowej posiadają zdecydowanie bardziej zróżnicowany skład. Oprócz hydrochinonu, pozwalają posiadać przykładowo kortykosterydy, retinol (działający jak wit. A). Są one łagodniejsze aniżeli kremy rozjaśniające a także mało kiedy wywołują podrażnienia.

Peelingi chemiczne muszą posiadać robione w dobrym gabinecie dermatologicznym. Złuszczają martwy naskórek, a jednocześnie usuwają ślady po trądziku.

Dobry krem nawilżający do skóry trądzikowej to baza pielęgnacji takiej cery, choćby jeżeli wydaje ci się, że skóra tłusta a także trądzikowa nie wymaga nawilżenia. Przesuszenie takiej cery może spowodować jeszcze gorszy trądzik a także podrażnienia.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 501 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

skórapielęgnacja urody