Domowy sposób na wągry na nosie: żelatyna

Domowy sposób na wągry na nosie: żelatyna

Redakcja

2016-07-29

brak komentarzy

Zatkane pory i odstające skórki to niedoskonałości, z którymi zmagają się przede wszystkim kobiety o cerze tłustej i mieszanej. Istnieje jednak skuteczny sposób na wągry na nosie. Wystarczy samodzielnie przygotować maseczkę z żelatyny, by pozbyć się zaskórników raz na zawsze!

Maseczka z żelatyny i mleka

Potrzebujesz:

  • 1 łyżkę żelatyny
  • 1 łyżkę mleka
  • mały rondelek

Mleko wlej do rondelka, następnie wsyp żelatynę. Podgrzewaj do momentu aż żelatyna w całości się rozpuści. Odczekaj, żeby masa trochę przestygła. Przy udziale pędzelka nakładaj maseczkę na twarz w miejscu zaskórników.

Nałóż cienką warstwę na twarz tak, aby łatwiej było potem ją zmyć. Maseczka z żelatyny jest idealna do nakładania w strefie T (czoło, nos, broda) – tam, gdzie skóra jest zazwyczaj najbardziej tłusta. Jeśli nałożymy maseczkę na całą twarz, może ją wysuszyć lub mocno podrażnić.

Maseczkę zmywamy maksymalnie po 30 minutach. Gdy ta w całości zastygnie, zdecydowanym ruchem odrywamy ją od twarzy. Po zdjęciu maseczki twarz należy oczyścić tonikiem, a także spłukać chłodną wodą.

Cudowne właściwości

Maseczka ma działanie analogiczne jak plastry na nos. Przy systematycznym stosowaniu (raz na tydzień) przyniesie oczekiwane skutki. Skóra będzie matowa, oczyszczona oraz gładsza. Dla korzystniejszego efektu można uprzednio umyć twarz i otworzyć pory poprzez kąpiel parową.

Wady?

Jedyną wadą maseczki może być przykry zapach, jaki ma żelatyna. Jednak jest to najskuteczniejszy sposób na wągry na nosie, dlatego wada ta nie powinna zniechęcić nas do jej wykonania. Zapach ten można oczywiście zneutralizować, dodając 1-2 krople olejku eterycznego, przykładowo herbacianego, który dodatkowo wpłynie bakteriobójczo.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 206 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

kosmetyki