Żel, lakier, pianka? Czym stylizować włosy?

Żel, lakier, pianka? Czym stylizować włosy?

Redakcja

2016-09-30

1 komentarz

Dzisiejsze produkty do stylizacji kosmyków nie jedynie pomagają nam stworzyć i utrwalić fryzurę. To także składniki pielęgnujące, przystosowane do wymogów różnorodnych typów kosmyków. Inny preparaty musi stosować osoba, chcąca zaznaczyć skręt loków, inny posiadaczka krótkiej fryzury. Jak dobrać właściwy produkt?

Pianka do stylizacji kosmyków

Pianka do włosów ma za zadanie na wstępie podkręcić ich wielkość, szczególnie u ich nasady. Dzięki swojej konsystencji nie nadwyręża kosmyków i umożliwia utrzymać ich jędrność. Dla kogo? Pianka to artykuł, który docenią głównie posiadaczki kosmyków falowanych i kręcących się. Włosy falowane zyskają większą widoczność, z kolei włosy kręcone uzyskają większą jędrność i mocniejszy skręt. Z uwagi na występujący w niej wysokoprocentowe trunki, pianka nie okazuje się doskonałym wyborem dla ludzi o suchych pasmach. Jak wykonywać? Piankę wyciskamy na dłoń. Jej poziom zależy od rozmiaru kosmyków - na krótkie będzie wystarczające wielkość włoskiego orzecha, na długie co najmniej dwukrotnie więcej. Potem ugniatającymi ruchami aplikujemy piankę na włosy. Możemy dodatkowo użyć grzebienia – wyciskamy piankę na dłoń, maczamy w niej grzebień i przeczesujemy pasmo po paśmie. Suszymy włosy z głową spuszczoną w dół lub pozwalamy im wyschnąć naturalny.

Lakier do stylizacji kosmyków

Lakier to idealny preparat do utrwalenia fryzury. Pomoże obronić bezpośrednio przed wilgocią i wiatrem wypracowany kok, proste włosy, czy loki. Istotne mimo wszystko, by użyć takiego lakieru, który nie poskleja nam kosmyków. Dla kogo? Lakier zaleca się głównie przy utrwalaniu fryzur – jest zatem doskonały jako preparat na profesjonalne okazje. Lakier pozwala dodatkowo opanować elektryzujące się włosy. Bardzo utrwalające lakiery dedykowane są do kosmyków sztywniejszych, grubszych. Jeżeli mamy cienkie włosy, lepszym wyborem okaże się słabszy lakier. Jak wykonywać? Włosy trzeba spryskiwać lakierem z odległości 30 cm – w ten sposób nie będą się sklejać. Dobrze jest zataczać ręką kręgi, wówczas lakier pozostanie zaaplikowany jednakowo. Jeżeli mimo wszystko potrzebujemy silniejszego utrwalenia fryzury, spryskajmy kosmyki z mniejszej odległości.

Żel do stylizacji włosów

Żel do kosmyków utrwala i nabłyszcza fryzurę. Przejawia gęstość wodnistej galaretki i błyskawicznie zasycha. Żel może spowodować, że włosy zostaną sztywne, jest zatem coraz rzadziej wybierany. Dla kogo? Żel sprawdza przy krótkich fryzurach – pomoże wyeksponować pazurki, grzywkę, unieść krótkie włosy. Żel nie wywołuje przetłuszczania się kosmyków i broni je bezpośrednio przed przesuszeniem. Może okazać się stosowany na wszystkich typach kosmyków. Jak używać? Nieco żelu aplikujemy na włosy pomocą palców, najdogodniej uprzednio położyć niewielką ilość żelu na dłoń i rozetrzeć na wierzchniej warstwie palców, by nie potraktować kosmyków zbyt dużą ilością produktu. Żel możemy wkładać również na suche a także na mokre włosy.


Dodaj komentarz

Komentarze

elka

2016-10-06 13:54:10


dużo produktów przesusza włosy. ja mam bardzo cienkie i jest to dla mnie często b. uciążliwe. polecam lekkie preparaty.

kosmetykipielęgnacja urody