Forskolin - efekty godne polecenia?

Forskolin - efekty godne polecenia?

Redakcja

2016-09-07

brak komentarzy

Pragniesz zmniejszyć wagę? Szukasz łatwego sposobu odchudzania? Może słyszałaś o forskolinie oraz tabletkach wyszczuplających z wyciągiem z pokrzywy indyjskiej. Zobaczmy więc czy forskolina działa odchudzająco i czy podobnie działa Forskolin. Efekty warte są zachodu? 

Forskolina - co to i dlaczego może działać odchudzająco? 

Forskolina to specyfik otrzymywany z azjatyckiej rośliny, która przypomina polskie pokrzywy, a także jest spokrewniona z miętą, ale posiada liście odcienia zielonego lub zielono – fioletowego. Inne nazwy: pokrzywa indyjska, pochwiatka, koleus indyjski (Coleus forskohlii) czy szałwia indyjska. Jednak nie znajdziemy jej w Polsce, bo rośnie w Indiach. Jest ziołem sprawdzonym, które nie prowokuje jakichkolwiek efektów ubocznych. W Indiach stosuje się ją już od dość dawna, a służy do leczenia kłopotów z płucami a także sercem, oraz na asomię. Obecnie uczeni prowadzą dużo eksperymentów owej korzenia. Z owej pokrzywy pozyskiwane jest artykuł chemiczny - forskolinę. Znany amerykański specjalista, występujący w TV dr Oz. polecał ją na zrzucanie nadwagi. W jednym z odcinków dr. Oz podpalił papierowy model tkanki tłuszczowej na brzuchu, by pokazać jak koleus indyjski redukuje tkanka tłuszczowa, a równocześnie pobudza też tkanka mięśniowa. W innym odcinku nazwał tą roślinę "niesamowitym kwiatem zwalczającym tkanka tłuszczowa", mówił także że jest pod wrażeniem świadectw na to jak forskolina "rozpala przemiana materii". Ale czy pokrzywa indyjska naprawdę działa odchudzająco? Najlepiej sprawdzić wypowiedzi użytkoników na forach internetowych. 

Badania nad forskoliną 

Są eksperymenty, które wskazują że pokrzywa indyjska uatrakcyjnia budowę ciała, ale nadal brak jest konkretnych świadectw na to że funkcjonuje odchudzająco. To badanie wykazało że foskolina zdecydowanie zmniejszyła ilośc tkanki tłuszczowej w ciele, zwiększyła tkankę mięśniową, i zakres testosteronu. Uczestnicy eksperymenty nie stracili wagi, za to stracili tkanka tłuszczowa a także zyskali tkanka mięśniowa. Badanie było mimo wszystko wykonane na małej próbie (15 użytkowników) zatem jego rezultaty mogły okazać się przypadkowe. Jednak inne badanie na 23 kobietach, umiarkowanie z nadwagą, wykazało znaczny spadek wagi. Jest także badanie na szczurach które pokazuje że pochwiatka funkcjonuje przeciw otyłości - u szczurów. Zatem coraz mocniej uzasadnione stają się twierdzenia, że forskolina działa, a więc i działa Forskolin. Efekty odchudzające widoczne są u ludzi i u zwierząt. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 193 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dietaodchudzanie