Jak długo się utrzymuje makijaż permanentny?

Jak długo się utrzymuje makijaż permanentny?

Redakcja

2016-09-07

1 komentarz

Makijaż permanentny może pomagać podkreśleniu oprawy oka (pigmentacji brwi a także kresek na górnej oraz dolnej powiece) lub zaakcentowaniu konturu lub całych ust. Oprócz funkcji estetycznej make up permanentny może pełnić także rolę rekonstrukcyjną. Za jego pomocą możemy ukrywać rozstępy i blizny. Tylko, jak długo się utrzymuje makijaż permanentny?

Czy makijaż permanentny jest pozbawiony ryzyka? Zabieg makijażu permanentnego realizowany w profesjonalnym gabinecie okazuje się całkowicie pozbawiony ryzyka. Powinno się uważać na czystość oraz higienę miejsca. Właściwe barwniki muszą mieć atest. Kolejną sprawą okazują się igły - muszą posiadać szczelnie zapakowane, sterylne, zrobione ze stali chirurgicznej. Zwyczajowo igły takie otwierane są przy klientce, by miała pewność, że to przedmiot jednokrotnego użytku.

Dla kogo jest taki zabieg?

W zasadzie dla wszystkich pań, które pragną podkreślić urodę, dla osób zabieganych, które nie mają czasu na make up, a chcą prezentować się idealnie. Makijaż permanentny zaleca się również osobom, które nie pozwalają przeprowadzić samodzielnego makijażu (przykładowo z uwagi na drżące ręce lub słaby wzrok) albo systematycznie uprawiającym sporty (tego typu make up nie rozmazuje się). Za pomocą make upu permanentnego można także poprawić asymetrię brwi a także ust.

Zobacz także: Jak usunąć blizny po trądziku?

Czy make up permanentny będzie prezentować się naturalnie?

Doświadczona linergistka, a więc osoba wykonująca makijaż permanentny wie, jak dobrać barwniki, żeby rezultat nie był przerysowany. Celem zabiegu okazuje się podkreślenie kolorów brwi oraz ust, a nie ich absolutna udoskonalenie.

Jak długo makijaż permanentny utrzymuje się na twarzy?

To zależy od typu cery. Przy skórze suchej makijaż permanentny może utrzymywać się do 5 lat, zaś przy skórze tłustej 2-3 lata. Barwnik wypłukuje się sukcesywnie i w każdej chwili pigmentację można powtórzyć.

Czy zabieg boli?

Zależy to od osobistych odczuć. Przed zabiegiem stosuje się kremy znieczulające miejscowo i zazwyczaj gwarantują one komfort w trakcie pigmentacji.

Czy skóra po zabiegu wymaga specjalnej pielęgnacji?

Po zabiegu przez 7 dni trzeba smarować skórę specjalną maścią przyspieszającą gojenie. Nie zaleca się w tym okresie się opalać, wysuszać skóry, pływać w basenie i zrywać złuszczającego się naskórka.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Grey Blocker w promocji:
Grey Blocker
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 306 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

krisvarsovia

2016-10-21 17:50:10


do rozważenia ale też słyszałam, że często można się nabawić jakiegoś zakażenia, oczywiście wtedy, kiedy udamy sie do jakiego nieprofesjonalnego miejsca. takze uwazajcie dziewczyny!

kobietyskórapielęgnacja urody