Jak się pozbyć nadmiaru skóry po odchudzaniu?

Jak się pozbyć nadmiaru skóry po odchudzaniu?

Redakcja

2016-09-02

brak komentarzy

Wydaje się, że odchudzanie idzie po twojej myśli. To z wyjątkiem talii, która wygląda, tak jak musi. Zamiast płaskiej powierzchni i lekkich zarysów mięśni każdego dnia wita cię obraz sflaczałej cery targanej przez mocy grawitacji. Taki problem, choć nie dotyka wszystkich, to bywa powszechny zwłaszcza wśród ludzi, które utraciły ogrom nadprogramowych kilogramów w krótkim okresie.

Czemu skóra obwisa po pozbyciu się paru kilogramów

Skóra jest narządem, jakiego centralną funkcją okazuje się ochrona naszych wnętrzności bezpośrednio przed światem zewnętrznym. Jednak jako ludzie posiadamy taką przypadłość, że przez długą partia życia rośniemy, ciągle się poruszamy a także okazjonalnie otrzemy się o szorstką wierzchnią warstwę, tworząc parę ran. Wobec tego skóra by okazać się efektywną powłoką profilaktyczną, winno być w stanie rosnąć i się rozciągać.

Poznaj też 3 najskuteczniejsze ćwiczenia na obwisłe ramiona

Nadwaga, otyłość i związany z nimi rozwój rozmiaru tłuszczowych komórek wypracowują odpowiedź adaptacyjną na wewnętrznych warstwach skóry, które pragną stworzyć nadprogramowe miejsce. Owe wewnętrzne warstwy skóry budują się m.in. z elastycznej warstwy łącznej, naczyń krwionośnych i lipidów.

Kontroluj szybkość stawienia czoła zbędnym kilogramom

Zamiast zapobiec problemowi nadwyżki skóry po pozbyciu się paru kilogramów, lepiej okazuje się działać prewencyjnie, co w tym przypadku znaczy kontrolę prędkości utraty warstwy tłuszczu. Nazbyt błyskawiczny efekt stawienia czoła zbędnym kilogramom nie pozwala na adekwatną adaptację z strony tkanek tworzących skórę. Najskuteczniejszym zaleceniem okazuje się utrata 0,5 kg wagi w ciągu tygodnia, obowiązkowym limitem musi okazać się 1 kg na 7 dni. Dzięki skóra będzie miała czas dostosować się do modyfikacji planu treningowego w objętości komórek tłuszczowych.

Zbuduj mięśnie

Trudności z tkanką skórną po zrzucaniu nadwagi mają miejsce, bo posiadamy nazbyt niewiele tłuszczu służącego za wypełnienie. Mimo wszystko straconą masę możemy podmienić nową, inną, zdecydowanie lepiej wyglądającą. Nadprogramowe centymetry tkanki mięśniowej zadbają o wypełnienie elastycznej skóry.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Grey Blocker w promocji:
Grey Blocker
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 219 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

skóraodchudzaniedomowe kosmetykipielęgnacja urody