Jak się pozbyć odcisków na stopach raz na zawsze?

Jak się pozbyć odcisków na stopach raz na zawsze?

Redakcja

2016-08-30

brak komentarzy

Odciski a stopach zazwyczaj powodują ból i problemy z chodzeniem. Do tego wyglądają nieestetycznie. Przeważnie tworzą się w wyniku zakładania niekomfortowych - za ciasnych lub nazbyt luźnych butów. Nabawić się odcisków to bardzo prosta sprawa, zdecydowanie gorzej okazuje się je skutecznie i bezboleśnie usunąć. Całe szczęście są na to sposoby. jak zatem pozbyć się odcisków na stopach raz na zawsze?

Kremy

W umyte stopy wcierajmy każdego dnia masło kakaowe lub krem z witaminą A lub lanoliną. Specyfiki owe wspomogą zmiękczyć zrogowaciałą skórę a także odciski. Mogą je rozmiękczyć na tyle, że przestaną boleć.

Plastry

Aby zredukować kłopoty w trakcie spacerowania, naklejajmy na odciski na stopach zdrowotne plastry ze specjalnym otworem napełnionym substancją usuwającą zgrubienie (przykładowo Salvequick For Corn a także DermaPlast Hydro na odciski). Możemy także nosić plastry z kwasem salicylowym o 40% zawartości.

Kąpiel stóp

Zanurzajmy stopy w gorącej wodzie z mydłem mniej więcej kwadrans, następnie ścierajmy pumeksem miejsca z odciskami. Pumeks pomoże usunąć dużą ilość naskórka nagromadzonego na odcisku.

Czytaj też: Dlaczego stopy nadmiernie się pocą?

Płyny

Zatwardziałe, długo hodowane odciski smarujmy płynem do ich likwidacji, przykładowo Acerin. Nakładajmy go każdego dnia, mocząc co parę dni stopy w wodzie z mydłem. Po mniej więcej 2 tygodniach odcisk zaczyna odchodzić. Wtedy wymoczmy nogi a także subtelnie spróbujmy usunąć zgrubiały naskórek. Po usunięciu odcisków, nawilżajmy nową skórę, bo bywa zbyt delikatna.

Poduszeczki

Jeśli odciski przeszkadzają w chodzeniu, kupmy w aptece profesjonalne poduszeczki. Mają one otwór, który dopasowuje się do odcisku a także chodząc nie odczuwa się bólu (przykładowo Scholl).

Buty

Nie nośmy butów na wysokim obcasie a także o nazbyt wąskich czubkach, ponieważ odciski okazują się wówczas wystawione na nadprogramowe urazy a także mogą stać się zdecydowanie bardziej bolesne. Przyczyną odcisków na stopach mogą okazać się nie jedynie nazbyt ciasne, ale również nazbyt luźne buty. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowiepielęgnacja urody