Jak usunąć przebarwienia po trądziku?

Jak usunąć przebarwienia po trądziku?

Redakcja

2016-08-16

1 komentarz

Blizny zanikowe oraz przebarwienia po trądziku to kłopot nie tylko młodych osób. Niejednokrotnie są ogromnym utrapieniem także dla osób dorosłych. Czy laser pomoże uporać się z tymi okropnymi skazami? Sprawdzamy, jak usunąć przebarwienia po trądziku, by pozbyć się problemu raz na zawsze.

Blizny potrądzikowe (blizny zanikowe) to kłopot zarówno młodych osób, jak i ludzi już dojrzałych. Zdecydowanie warto mieć na uwadze, że trądzik to m.in. stan zapalny, bezpośrednio przed którym ciało stara się się bronić w identyczny sposób, jak przed każdym innym chorobą. Komórki układu immunologicznego zwalczające infekcję, wspomagają także mechanizmy gojenia uszkodzonej tkanki. Jednak, żeby właściwie wyleczyć wyprysk, na początek trzeba wyeliminować odkładające się w nim oraz wokół niego obumarłe drobnoustroje i komórki. Jeżeli tego nie zrobimy, efekt gojenia będzie ciągle zaburzany, a nowopowstała tkanka będzie cienka oraz niewłaściwie zbudowana. W taki sposób na twarzy pojawi się blizna zanikowa, widoczna w formie miejscowego dołka. Jej głębokość a także długość będzie zależała od rozmiarów oraz stopnia zaawansowania trądziku będącego w tym miejscu i stopnia zaburzeń gojenia. Jak usunąć przebarwienia potrądzikowe tego typu?

Usuwanie blizn laserem frakcyjnym

Do likwidacji zanikowych blizn potrądzikowych sprawdza się wykorzystanie ablacyjnego lasera frakcyjnego. Laser tworzy w skórze mikrouszkodzenia, równocześnie pozostawiając wokół nich strefy nienaruszonej warstwy, co usprawnia oraz pobudza odpowiednie gojenie. Zabieg wymaga mniej więcej tygodniowej rekonwalescencji. Zależnie od głębokości oraz rozległości blizn zaleca się przeprowadzić serię mniej więcej 3 zabiegów w miesięcznych odstępach, a potem dać skórze wypocząć przez przynajmniej 1/2 roku, bo tkanki po tego rodzaju zmianach dość długo się przemodelowują. Po tym okresie dokonuje się oceny rezultatu kuracji.

Laser nie zawsze pomoże

Nie w każdym przypadku kuracje medycyny estetycznej pozwalają usunąć przebarwienia po trądziku w taki sposób, by uzyskać nieskazitelną gładkość cery. Z pewnością mimo wszystko w dość ogromnym stopniu pozwalają odbudować skórę uszkodzoną przez trądzik. Zdecydowanie warto spróbować z nich skorzystać, oddając się w ręce właściwego eksperta, jeżeli blizny posiadają ważny wpływ na komfort życia oraz zmniejszenie samooceny.


Dodaj komentarz

Komentarze

bogdanboberski

2016-08-16 15:20:25


polecam też przemywanie twarzy wodą utlenioną - efekty widać, ale nie zlikwiduje przebarwień cąłkowicie

skórakosmetykidomowe kosmetyki