Kremy z kwasem hialuronowym – na ile działają?

Kremy z kwasem hialuronowym – na ile działają?

Redakcja

2016-07-26

brak komentarzy

Od lat kwas hialuronowy cieszy się ciągłym zainteresowaniem. Robi spektakularną karierę w kosmetyce, medycynie estetycznej, a nawet w chirurgii plastycznej. Idealny do pielęgnacji cery a także usuwania niedoskonałości, powiększania piesi, modelowania bioder oraz łydek... Na pewno? Czy kremy z kwasem hialuronowym są skuteczne? Czy są jakieś przeciwwskazania do ich użycia? Kiedy zacząć kupować kosmetyki przeciwzmarszczkowe?

Kwas hialuronowy – jak działa naturalny eliksir młodości?

Kwas hialuronowy nie jest rynkową nazwą jakiegoś enigmatycznego, wymyślonego w laboratorium badawczym związku chemicznego. Występuje naturalnie w ludzkiej skórze. To polisacharyd, a więc cukier złożony, który charakteryzuje się niezwykłą chłonnością. Matka Natura uczyniła go odpowiedzialnym za wiązanie wody. W efekcie broni skórę bezpośrednio przed wysychaniem a także wiotczeniem. Umie także zwalczać wolne rodniki, sprawców przedwczesnego obumierania komórek oraz w efekcie procesu starzenia. Stanowi efektywną barierę profilaktyczną przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, wobec tego (w ograniczonym oczywiście zakresie) ludzka skóra nie ulega degradacji po wystawieniu na silny wiatr, niskie temperatury, czy ostre słońce.

Kwas hialuronowy – kiedy zacząć stosować?

Z wiekiem kwasu hialuronowego w ciele mamy zdecydowanie mniej. Zaniżone nawilżenie cery powoduje między innymi, że powierzchnie kolagenowe tracą giętkość, ich liczba ulega zminimalizowaniu, a to już stanowi bezpośredni powód wystąpienia niedoskonałości. To zupełnie naturalny, nieunikniony rezultat. Rzecz w tym, że dzisiaj możemy go opóźniać. Kwas hialuronowy najlepiej zacząć stosować w momencie, gdy tylko zaczniemy zauważać pierwsze zmarszczki.

Kwas hialuronowy – przeciwwskazania, które warto przeanalizować

Nie szkoda ci pieniędzy? Liczysz się z czasowym efektem a także nadal pragniesz spróbować zabiegu z wykorzystaniem kwasu? Nastaw się na drobne dolegliwości bólowe w miejscu wstrzyknięcia, czasowe zgrubienie cery, obrzęk, zaczerwienienie. Zwykle objawy te przechodzą po 2-3 dniach.Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża a także karmienie piersią, tendencje do pojawienia się blizn przerostowych (nienaturalnie twardych, grubych a także nieelastycznych, rozrastających się w niepohamowany sposób), wszystkie stany zapalne cery (na początek musimy je wyleczyć) a także potencjalne alergie na składniki preparatu.

Jeśli nie zabieg to krem

Dla osób, które boją się bardziej inwazyjnego sposobu aplikowania kwasu pozostają kremy z kwasem hialuronowym. Dodatek kwasu podnosi ich wartość rynkową i skuteczność. Jest to mniej gwałtowna i agresywna metoda, za to na efekty możemy również liczyć – potrzeba jednak na nie zdecydowanie więcej czasu niż w przypadku bezpośredniego wstrzyknięcia substancji. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 228 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

kosmetyki