Masło kosmetyczne: co to jest i jak działa?

Masło kosmetyczne: co to jest i jak działa?

Redakcja

2016-08-09

brak komentarzy

Masła kosmetyczne do ciała są gęste, kremowe i zdecydowanie bardziej nawilżające od klasycznych balsamów czy mleczek. Wspaniale sprawdzają się w pielęgnacji cery suchej i dojrzałej, która wymaga odżywienia oraz regeneracji.

Masło kosmetyczne jest typem produktu dedykowanego pielęgnacji skóry ciała. Typową cechą jest jego konsystencja – gęsta, kremowa oraz zdecydowanie bardziej tłusta aniżeli w przypadku balsamu. Przeważnie masła są dystrybuowane w pojemniczkach i posiadają intensywny aromat. Substancje obecne w tego rodzaju produktach są bardziej skoncentrowane, wobec tego są zwłaszcza rekomendowane ludziom, którzy wymagają silnej, nawilżającej pielęgnacji. Masła kosmetyczne nawilżają naskórek, odnawiają go oraz zostawiają skórę jędrną.

Wady masła kosmetycznego

Jego minusem może być wydajność – mleczka oraz emulsje mają bardziej lejącą konsystencję, wobec tego używamy ich zdecydowanie mniej. Oprócz tego niektóre masła do ciała są bardzo bogate, wskutek czego dłużej się absorbują. Po nałożeniu musimy zatem poczekać parę minut, zanim włożymy ubranie. Z tego powodu zaleca się je używać pod koniec dnia, gdy nie zależy nam na szybkim wyszykowaniu się do wyjścia z domu.

Jak używać masła kosmetycznego?

Ze względu na intensywną, jedwabistą konsystencję masła do ciała najlepiej spełniają oczekiwania zimą, gdy nasza skóra wymaga intensywnego nawilżenia oraz ochrony przed mrozem, wiatrem oraz przesuszającym naskórek ogrzewaniem.Masła do ciała ogólnodostępne w drogeriach wystarczy nałożyć na skórę ciała oraz poczekać, aż się wchłoną. Nieprzetworzone kosmetyczne masła trzeba uprzednio rozgrzać przez chwilę w dłoniach, a potem nałożyć na skórę. Można je aplikować na całe ciało i stopy. Warto mieć na uwadze, by nałożyć kosmetyk na najbardziej narażone na wysuszenie partie ciała, a więc kolana oraz łokcie.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

domowe kosmetyki