Najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy, czyli jak dbać o skórę

Najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy, czyli jak dbać o skórę

Redakcja

2016-09-09

1 komentarz

Codzienne powtarzanie tych samych działań powoduje, że wpadamy w rutynę a także nie pamiętamy o paru istotnych kwestiach dot. pielęgnacji twarzy. Sprawdź, czy robisz te same błędy a także błyskawicznie je napraw, a twoja cera będzie promienna a także zdrowa. Poznaj 3 najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy. 

Co robimy źle, czyli jak pięlęgnować twarz

Brak kremu z filtrem 

Używasz kremów z filtrem wyłącznie w trakcie wakacji a także słonecznych dni? To duży błąd. Nawet w najbardziej pochmurny, jesienny dzień skóra twojej twarzy narażona okazuje się na promieniowanie UVA. Nie broni cię bezpośrednio przed nim szyba w aucie czy pracy. Ostatnie badania naukowe potwierdziły fakt, że częste używanie kremu z filtrem powoduje, że skóra starzeje się wolniej.

Poznaj też domowe sposoby pielęgnacji ust

Wyciskanie zaskórniaków i krostek 

Z pewnością świetnie wiesz o tym, że wyciskanie krostek na twarzy nie skutkuje niczym dobrym. Ale czy wiesz, że z wyjątkiem tego, iż prezentuje się to nieestetycznie a także ciężej potem takie miejsce zakryć makijażem, bardzo roznosisz infekcję na całą wierzchnią warstwę twarzy? Z pewnością słyszałaś o peptydach, kwasie hialuronowym czy antyoksydantach, które mają zapobiec starzeniu się cery. Jednak, eksperymenty dowiodły, że związki owe pozwalają wyłącznie nieco zredukować widoczność bruzd czy niedoskonałości. Retinoidy to sole określane eliksirem młodości, które jako jedyne opóźniają efekt zużycia cery. Do tego umacniają odporność cery na promieniowanie UV, ożywiają wytwarzanie kolagenu, a do tego zwalczają nadprodukcję wydzieliny.

Zapominanie o złuszczaniu naskórka 

Mycie twarzy po wstaniu z łóżka a także po zmroku nie będzie wystarczające, by cera prezentowała się promiennie. Raz na 7 dni zatem powinnaś złuszczać martwy naskórek lub korzystać z subtelnych peelingów na co dzień.

Czy wiesz, że od spania na boku robią się zmarszczki?

Spanie w makijażu

Dobrze wiesz, że nie powinnaś tego wykonywać, ale pewnie czasem po imprezie zdarza ci się nie mieć mocy na zmycie podkładu. Kolejnym razem staraj się zmobilizować a także nie kładź się spać w pełnym makijażu. Oczyść skórę ze wszystkich zanieczyszczeń, które nagromadziły się na niej przez cały dzień a także w nocy, daj jej wypocząć.

Oto i 3 najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy, których możesz uniknąć po prostu korygując Twoje codzienne przyzwyczajenia. 


Dodaj komentarz

Komentarze

mareenaw

2016-10-21 17:50:43


oj to spanie w makijazu to niestety czesto mi sie zdarza....:((

kobietyskórapielęgnacja urody