Okłady borowinowe - doskonały dar natury

Okłady borowinowe - doskonały dar natury

Redakcja

2016-08-30

brak komentarzy

Borowina okazuje się jednym z najcenniejszych darów natury. Borowiną przyspiesza się kurację stanów zapalnych, schorzeń mięśniowych, kości a także stawów, a choćby schorzeń damskich. Dodatkowo po zabiegu borowinowym, przykładowo kąpieli czy okładach, skóra okazuje się jedwabista w dotyku jak aksamit.

Borowina - cechy

Borowina to głównie ogromny splendor istotnych skladników organicznych: kwasy humusowe i fulwonowe, cukry, garbniki, bituminy, białka, żywice, mikro- a także makroelementy. Niezwykłym elementem znajdują się sole o oddziaływaniu estrogennym, oddziałujące na korę nadnerczy a także pobudzające działanie jajników, co używa się w leczeniu schorzeń damskich. Borowina posiada także dość sporo skladników nieorganicznych, głównie przeróżne sole (żelazowe, wapienne, glinkowe) a także krzemionkę.

Zobacz też: Do czego prowadzi nadmiar cholesterolu?

Kwasy organiczne a także sole nadają jej cechy ściągające, przeciwzapalne, bakteriostatyczne a także bakteriobójcze. W związku z tym kuracje z wykorzystaniem borowiny wpływają na odbudowę naskórka a także zniszczonych tkanek, oraz powiększenie mikrokrążenia cery.Podgrzana borowina stopniowo oddaje uczucie gorąca. Pod jego wpływem dochodzi do przekrwienia głębiej położonych tkanek, a to powoduje, że odprężają się przykładowo bolące tkanki mięśniowe. Dodatkowo przez skórę daje ona istotnych substancji (kwasów organicznych a także soli mineralnych), które oddziałują między innymi przeciwzapalnie.

Jak wykonać domowe okłady borowinowe?

Do zrobienia domowych okładów z borowiny możesz użyć pasty borowinowej (szukaj w aptece). Nie zapominaj, by nie wkładać jej na uszkodzoną skórę (ranę, oparzenie). Samo skomponowanie okładów borowinowych okazuje się dość jasne. Pojemnik z pastą zanurz w dzbanku z ciepłą wodą na mniej więcej kwadrans. Podgrzej borowinę do 40-42°C. Pastę mieszaj, żeby jednakowo się ociepliła. Na bolesne miejsce zaaplikuj barierę o wielkości 0,5–1 cm a także okryj folią.Okład przykryj ręcznikiem lub kocem. Trzymaj  30 minut. Potem spłucz borowinę strumieniem gorącej wody mineralnej.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 221 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

skórapielęgnacja urody