Pozbądź się siwych włosów domowymi sposobami!

Pozbądź się siwych włosów domowymi sposobami!

Redakcja

2016-09-30

brak komentarzy

Siwe włosy to 1 z problemów stanowiących jedno z najtrudniejszych zmartwień natury estetycznej dla pań, szczególnie, gdy zaczną one pojawiać uprzednio, niż należałoby się owego spodziewać. ORAZ mimo że siwe włosy są nieuniknioną oznaką zużycia się, to mimo wszystko początkowe pojedyncze miejsca splotu włosowe o tym kolorze pozwalają zacząć pojawiać na głowie już w wieku 30 lat.

Może to być sprowokowane przykładowo niekończącym się stresem, używaniem niektórych na włosy substancji sztucznych (farby, lakiery) lub bodźcami o podłożu genetycznym. Zbyt wcześnie występujące na Twojej głowie siwe włosy są oznaką świadczącą o spadku wytwarzania melaniny, pigmentu wywołującego zapewnienie Twoim włosom ich naturalnej kolorystyki. Uznaje się, że nawet 50% społeczności pań w wieku powyżej 45 lat uskarża się na zbyt wcześnie pojawiające się siwe włosy, ale jedynie jedna na 3 panie zdecyduje się zostawić własne włosy w takiej formie.

Woda z kartofli

Woda uzyskana dzięki namaczaniu obierków ziemniaczanych okazuje się jedną z najbardziej klasycznych receptur do pielęgnacji kosmyków, dającą rezultat ekologicznego ich przyciemnienia. Artykuł taki posiada istotne wit. także sole mineralne, które uodparniają włosy, nadając im zdecydowanie bardziej żywotny kolor.

Potrzebne produkty: obierki z 4 kartofli a także 2 litry wody.

Sposób wykonania

Dorzuć obierki z kartofli do ogromnego pojemnika a także wlej do niego 2 litry wody mineralnej.
Doprowadź wodę do wrzenia oraz gotuj ją na średnim ogniu przez mniej więcej 25 minut, a nastepnie odczekaj, aż wywar wystygnie do ciepłoty pokojowej.
Przecedź pokarm oraz przelej do szklanego pojemnika – tak uzyskany preparat bywa teraz gotowy do aplikowania.
Jak użyć tak naszykowany preparat

Namocz wodą włosy jak to zazwyczaj robisz i rozprowadź skomponowaną uprzednio wodę ziemniaczaną po głowie oraz całej długości włosów realizując przy tym łagodny masaż skóry głowy.
Możesz wykonywać taki artykuł w zdecydowanie łatwiejszy sposób wykorzystując zwyczajnie butelkę z dyszą rozpylającą, w takim razie zostaw go na pasmach przez ok. 20 minut.
Teraz spłucz skroń ogromną ilością płynu i powtórz cały zabieg 3 razy tygodniowo.

Chinina także rozmaryn

Kombinacja chininy także rozmarynu jest następnym interesującym środkiem na podtrzymanie pigmentu we włóknach włosowych, dzięki czemu siwe włosy nie są dodatkowo przez długi czas Twoim kłopotem. Najdogodniej powinno być użyć taki preparat w wieku mniej więcej 30 lat, by nie doprowadzić do utraty melaniny. To z całą pewnością deficyt takiej substancji sprawia, że na Twojej głowie zaczynają pojawiać się pierwsze siwe włosy.

Konieczne substancje:

  • 3 łyżki stołowe liści chininy (30 g)
  • 3 łyżki stołowe rozmarynu (30 g)
  • 2 szklanki wody mineralnej (500 ml)

Sposób przyrządzenia:

Doprowadź wodę do wrzenia oraz dorzuć do niej chininę. Zmniejsz ogień a także niech całość gotuje się stopniowo przez jakieś minut. Dorzuć do naparu rozmaryn, wyłącz ogień a także odstawić naczynie na bok. Niech stoi pod przykrywką przez mniej więcej 20 minut. Gdy już ekstrakt wystygnie do ciepłoty pokojowej, przecedź go precyzyjnie oraz przelej do szklanego pojemnika. Oczyść włosy szamponem w klasyczny sposób i nastepnie wykorzystaj taki produkt w trakcie ostatniego spłukiwania. Odłóż go na pasmach bez kolejnego płukania wodą.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

kosmetykipielęgnacja urody