Spierzchnięte usta – to już nie problem! Sprawdź jak je pielęgnować!

Spierzchnięte usta – to już nie problem! Sprawdź jak je pielęgnować!

Redakcja

2016-08-31

brak komentarzy

Spierzchnięte usta dokuczają, bolą a także pieką. Najdogodniej zapobiec pękaniu usta a także właściwie je dbać o nie. Jednak, gdy już pojawią się przykre kłopoty, zastosuj parę wypróbowanych środków kuracji zadrażnionych ust. Zobacz domowe receptury na standardowe produkty.

Jest dużo czynników przyczyniających się do pierzchnięcia a także spękania ust. Mogą to okazać się przyczyny lecznicze, co to oznacza braki poszczególnych witamin (zwłaszcza z zespołu B), odwodnienie żołądka, a choćby zmiany w gospodarce hormonalnej. Skóra warg okazuje się niesamowicie cienka a także wrażliwa, a dzięki temu nasze usta nie znajdują się wystarczająco chronione bezpośrednio przed wpływem możliwości atmosferycznych. Wiatr, promienie słoneczne i mróz działają wysuszająco na usta, co skutkuje ich bolesnym pękaniem. Spierzchnięte, popękane usta nie wyłącznie nie wyglądają estetycznie, ale również powodują ból.

Podstawy pielęgnacji spierzchniętych ust

  • Bazą dobrej prezencji ust okazuje się prawidłowe jedzenie, nawadnianie żołądka i systematyczna pielęgnacja zapobiegająca ich wysuszeniu a także pękaniu.
  • Każdego dnia korzystaj z nawilżającej pomadki o sprawdzonym składzie, systematycznie wykonuj peeling lub masaż ust i stosuj regenerujące maski.
  • Stroń od oblizywania ust na mrozie czy wietrze, ponieważ wzmaga to bolesne pękanie warg.
  • Nie zapominaj, by nie czerpać z produktów kosmetycznych posiadających w składzie wysuszający a także podrażniający alkohol. Kupuj zaś takie, które posiadają filtr przeciwsłoneczny i jak mnóstwo przyjaznych substancji.

Zobacz też, czy warto używać rękawiczki do demakijażu

Jeżeli mimo wszystko z jakiegoś powodu zdarzyło się, że twoje usta znajdują się suche a także spierzchnięte zalicza się je głównie regenerować, nawilżać i natłuszczać. Najdogodniej okazuje się wykonywać to przy udziale przyjaznych, jadalnych składników, którzy każdy z nas ma w swojej domowej spiżarni. W okresie nasilonego wysuszenia ust nie korzystaj z okładek kolorowych szminek, pomadek a także błyszczyków. Pomalowane usta nie staną się prezentować się estetycznie, a ponadto składnik tych produktów kosmetycznych pozwalają je jeszcze zdecydowanie bardziej obsuszyć lub zadrażnić.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 185 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

kobietykosmetykipielęgnacja urody