Bóle po porodzie - jak sobie z nimi radzić?

Bóle po porodzie - jak sobie z nimi radzić?

Redakcja

2016-09-02

brak komentarzy

Po urodzeniu każda kobieta jest zmęczona, ale szczęśliwa – to jeden z najważniejszych chwil w życiu dziewczyny. Wszystko to niestety okupione okazuje się bólem – nie jedynie w trakcie wydania na świat, również i w kilku dniach po porodzie. Jak sobie z nim radzić?

Ból po urodzeniu dziecka w obrębie krocza

To kluczowe "miejsce działania" – droga, którą potomek przyszło na kraina. Wiadomo, znajdują się tego rezultaty. choćby gdy krocze nie zostało nacięte ani nie pękło – okazuje się rozciągnięte, bolące, czasem z siniakami. Może to (mimo że nie winno) spowodować dyskomfort, szczególnie w czasie siedzenia. ale non stop zdecydowanie bardziej boli, gdy krocze pozostanie nacięte i zszyte. Skóra wówczas nabrzmiewa, naciągając szwy (zostaną one zdjęte w 5. dobie po urodzeniu). Siedzenie, a choćby chodzenie powoduje ból, a strumień moczu prowokuje swędzenie i szczypanie. Gojenie się rany na kroczu trwa zwykle 7–10 dni, lecz bolesność może podtrzymywać się przez 30 dni lub długotrwalej.

Zobacz też, jak zrzucić wagę po ciąży.

Jak zminimalizować ból krocza po urodzeniu?

  • siadaj na poduszce z otworem pośrodku lub dziecięcym kółku do pływania
  • zażyj paracetamol lub ibuprofen
  • rób okłady z lodu
  • zazwyczaj się podmywaj, aplikując antybakteryjne płyny i profesjonalne suplementy o oddziaływaniu przeciwzapalnym
  • po oczyszczeniu osuszaj krocze papierowym ściereczką i suszarką do włosów
  • wykonuj treningi Kegla (naprzemienne zaciskanie i rozluźnianie mięśniowa krocza); nie wyłącznie przywracają one właściwe zdenerwowanie mięśniowa, ale także uruchamiają przepływ krwi w owej obrębie, co wspiera w gojeniu się rany

Uwaga: Jeżeli dostrzeżesz silne zaczerwienienie, opuchlizna czy przykry aromat dochodzący z tego miejsca, od razu zgłoś się do specjalisty lub szpitala, bo pozwalają to okazać się objawy infekcji.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowiekobiety