Co powoduje bolesny seks?

Co powoduje bolesny seks?

Redakcja

2016-12-16

brak komentarzy

Chyba wszyscy mężczyźni uwielbiają seks, ale owe 2 dolegliwości mogą powodować, że twoja przyjemność zamieni się w koszmar. Dobrze zatem wiedzieć trochę więcej o tych schorzeniach i o metodach wyeliminowania ich, jeżeli już cię dopadną. Co powoduje bolesny seks? Zapoznaj się z jednymi z twoich najgorszych łóżkowych wrogów.

Zapalenie gruczołu krokowego

Zapalenie stercza (prostatitis) to infekcja manifestująca się bolesnym obrzękiem gruczołu krokowego. Są różnorodne typy prostatitis, część spowodowana jest przez drobnoustroje, część posiada źródło niebakteryjne, postać przypadłości może być ostra lub przewlekła. Skutki długotrwałego stanu zapalnego gruczołu krokowego są zazwyczaj delikatne a także rozwijają się przez parę tygodni lub nawet miesięcy. Do owych symptomów należy notoryczne oddawanie moczu w niedużych proporcjach oraz z towarzyszeniem piekącego bólu. Może także pojawić się problem z przepływem moczu, oddawanie moczu może być falowe oraz przerywane (a nie ciągłym strumieniem), może też objawić się tzw. przeciekanie moczu po oddaniu moczu. Zazwyczaj mężczyźni cierpiący na prostatitis budzą się w nocy z powodu parcia w pęcherzu moczowym, ale nie są w stanie go w całości opróżnić w trakcie oddawania moczu. Można także czuć silny ból niższej partii pleców, szczególnie w czasie wypróżniania. Wytrysk także może być bolący, zazwyczaj przedwczesny.

Kuracja bakteryjnego stanu zapalnego gruczołu krokowego polega na podaniu mocnego antybiotyku o wielkim wachlarzu działania. Leczenie niebakteryjnej postaci tego schorzenia skupia się zdecydowanie bardziej na zaleceniach natury higienicznej oraz dietetycznej: obejmuje spożycie ogromnej ilości wody oraz sporo wypoczynku, wystrzeganie się wyziębienia, piwa, ostrych pokarmów, przesadnej abstynencji płciowej i wymasowanie stercza. Specjalista może także przepisać tabletki na obniżenie bólu oraz obrzęku i tabletki odprężające tkankę mięśniową pęcherza moczowego a także zmiękczające stolec.

Choroba Peyroniego

Choroba Peyroniego (czyli stwardnienie plastyczne prącia) odznacza się widocznym skrzywieniem członka w czasie potencji a także jest faktorem zdecydowanie wpływającym na bolesny seks. Do tej pory mało znana jest jej przyczyna, chociaż wielu badaczy podejrzewa, iż jej źródłem będą wielokrotne mikrourazy w czasie aktywności płciowej. W ich wyniku dochodzi do tworzenia się włóknistych zgrubień w penisie, które wpływają na jego zniekształcenie i nie pozwalają na wzwód. Choroba Peyroniego może być szczególnie bolesna, a także może mieć wpływ na zaniechanie aktywności seksualnej.

Kuracja, zwłaszcza dlatego, iż przyczyna przypadłości nie okazuje się w zasadzie poznana, jest oparta na działaniach polepszających pracę seksualną a także prawdopodobieństwo odbywania stosunków seksualnych. W początkowym stadium schorzenia specjalista może przepisać wit. E, zastrzyki z werapamilu lub sterydów. W późniejszym stadium może być potrzebny zabieg chirurgiczny w zamiarze zniwelowania zgrubień oraz przywrócenia pierwotnego kształtu prącia.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowiekobiety