Impotencja - co to właściwie jest?

Impotencja - co to właściwie jest?

Redakcja

2016-09-09

brak komentarzy

Impotencja definiowana jako fizjologiczna niezdolność do odbycia całościowego aktu płciowego dotyczy obydwu płci, mimo wszystko statystycznie o wiele częściej cierpią na nią mężczyźni. W ostatnich latach notuje się postępujący rozwój zachorowań na impotencję i z tego powodu chwilami nazywa się ją mianem cywilizacyjnej choroby mężczyzn.

Sprawność seksualna, a więc kilka słów o mentalnym aspekcie impotencji 

Sprawność natury seksualnej okazuje się dla mężczyzn nad wyraz istotną sferą życia, przecież często traktowana jest jako miernik męskości. Zakłócenia potencji są więc dla mężczyzny źródłem ogromnej złości często są interpretowane jako życiowa porażka, a impotent percypuje samego siebie jako życiowego niedorajdę. Z upływem czasu stresujące sytuacje oraz niedowartościowanie narastają oraz przenikająco życia dziennego, stając się powodem kłopotów w związku, a także prowadząc do jego rozpadu.

Kiedy możemy mówić o impotencji? 

U panów problemy z erekcją lub z wytryskiem objawić się mogą w wyniku czynników przemijających, a więc na przykład długotrwałego stresu, stanu wyczerpania, poddenerwowania, z powodu palenia tytoniu, niewłaściwie zrównoważonej diety czy systematycznego nadużywania alkoholu. Takie powody jest dość prosto wykreślić, a potencja jest w całości przywracana.

Poznaj też środki wspomagające potencję

Mimo wszystko jeśli zdecydowana znaczna część lub wszystkie stosunki natury seksualnej kończą się porażką z powodu braku potencji, erekcji miękkiej, opadania prącia bezpośrednio przed uzyskaniem orgazmu lub przed czasem ejakulacji, wtedy zaleca się rozpatrzyć inne powody takiego stanu rzeczy oraz przedsięwziąć leczenie, np. stosując suplementy na potencję.

Erekcja - mechanizm działania 

Za wzwód odpowiada szereg skomplikowanych mechanizmów, występujących w układzie nerwowym, mięśniowym, hormonalnym, układzie krążenia i w nerwach erekcyjnych zlokalizowanych w prąciu.

Znaczna część panów uważa kłopoty z uzyskaniem erekcji jako naturalne objawy zużycia się ciała oraz nie poddaje się kuracji. Trzeba mimo wszystko mieć na uwadze, ze wiek jest jedynie jedyną z licznych innych przyczyn impotencji. Każdy mężczyzna, który od dłuższego okresu choruje z powodu porażek łóżkowych powodowanych brakiem wzwodu lub słabą, krótkotrwałą erekcją, musi przedyskutować problemy ze wzwodem z lekarzem w celu wykluczenia lub rozpoznania impotencji, określenia jej przyczyn i podjęcia stosownego leczenia.

Problemy określanej jako impotencja nie można traktować tylko jako następstwo zużycia się ciała, bo zakłócenia potencji oraz ejakulacji mogą dotknąć nawet młodych mężczyzn, którzy zaledwie rozpoczęli współżycie, przy czym obawiają się, ze nie sprostają wymaganiom ukochanej, doświadczają stres bezpośrednio przed stosunkiem płciowym oraz są niepewni własnych predyspozycji natury seksualnej.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

badaniaseks