Jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw?

Jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw?

Redakcja

2016-09-22

brak komentarzy

Dziecko musi spożywać warzywa. Najdogodniej do każdego dania. Przynoszą mu bowiem nieodzownych do rozwoju składników. To wszyscy wiemy. Mimo wszystko wielu rodziców musi odnaleźć sposób, by przekonać malucha do spożycie "owego-czegoś-zielonego", które ono uparcie odsuwa na bok półmiska. Poniżej parę pomysłów, jak "z-tym-zielonkawym" trafić do brzucha a także serca malucha:

W całości lub jako puree

Dania mają nie jedynie odczucie smakowe oraz kolor, ale także konsystencję. I każdy z nas, potomek także, posiada co do owego upodobania. Są dzieci, które na widok papki marchewkowej natychmiast zaciskają buzię. Ochoczo za to spróbują gotowanej na miękko marchewki podanej w kawałku lub subtelnie rozgniecionej widelcem. Nie zapominajmy, że im krócej ugotowane jarzyny, tym więcej w nich substancji wzmacniających. Jarzyny gotujmy krótko, we wrzątku lub na parze.

Łyżką lub do ręki

Inne niemowlaki posiadają awersję do sztućców. Nie ma co forsować wówczas następnej łyżki zupki jarzynowej. Dobrze zaproponować dziecku jarzyny do łapki. Ugotowane pokrojone jarzyny prościej przepłyną do policzku, jeżeli damy potomkowi szansę, by ich dotknęło, a także rozciapało w dłoni.

Ugotowane czy niegotowane?

Rozpoczynamy od dawania jarzyn gotowanych, które są prostsze do strawienia. Niegotowane wprowadzamy do kuracji odchudzającej systematycznie, zgodnie ze schematem rozszerzania kuracji odchudzającej. Roczniaki mogą już spróbować sałaty, ogórka oraz pomidora.

Warzywny wybór

Niezależnemu dwulatkowi dobrze naszykować szwedzki stół, niż aplikować dawkę jarzyn na talerz. Pozwólmy mu samodzielnie układać bukiet z obranych a także skrojonych jarzyn. Wielu dzieciom dobrze smakują z sosem (na podstawie oliwy lub jogurtu ekologicznego). A że spożywamy dodatkowo oczami, dobrze się wysilić oraz podać jarzyny tak, by natychmiast chciało się je wziąć do buzi.

Warzywa do picia

Do rozkoszowania się wytrawnym napojem warzywnym na ogół należy dorosnąć. Mimo wszystko sok z marchewek z odrobiną pozostałych jarzyn a także owoców może polubić nawet niemowlak. Jeżeli więc na znaczna część warzyw zebranych tradycyjnie odpowiada "alergicznie", zainwestujmy w sokowirówkę.

Jak przemycić jarzyny do kuracji odchudzającej dziecka

Jarzyny da się sprytnie ukryć, na przykład w formie farszu, który zaleca się w potrawach, za którymi dzieci przepadają: w pierogach, naleśnikach, pastach do pieczywa... Warzywem okazuje się także nareszcie sos z pomidorów. A kluseczki z sosem wielu maluchom łatwiej przełknąć niż pomidor na kanapce. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dietazdrowie