Jak zwiększyć libido przy antykoncepcji?

Jak zwiększyć libido przy antykoncepcji?

Redakcja

2016-08-16

brak komentarzy

Antykoncepcja hormonalna to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania ciąży, ale niestety powoduje liczne skutki uboczne, takie jak zmniejszony popęd seksualny. Jak więc zwiększyć libido przy antykoncepcji, z której nie chcemy zrezygnować?

Sposoby na wzrost libido

Jeżeli stosujesz antykoncepcję, a w łóżku wieje chłodem, nie czekaj aż zdarzy się cud. Jeśli odwlekasz w czasie rozwiązanie problemu, tym ciężej będzie ci odzyskać naturalny popęd seksualny. Zastanów się, czy zmniejszone libido ewidentnie wiąże się jedynie ze sposobem zapobiegania ciąży – jeśli twój związek napotkał kryzys, brak chęci na seks nie jest przypadkowy. Zanim udasz się do ginekologa lub przestaniesz łykać tabletki, zastanów się, jak poprawić relacje z partnerem. Jeśli do waszego związku wkradła się rutyna, trzeba przede wszystkim poprawić relacje między wami w innych aspektach życiowych niż tylko życie seksualne.

Dieta Ci pomoże

Zanim kupisz w aptece ziołowe kapsułki na zmniejszone libido, zerknij do lodówki. Arbuzy posiadają cytrulinę, która umacnia naczynia krwionośne, a pojawiająca się w orzechach L-arginina pozytywnie rzutuje na przepływ krwi do narządów płciowych, podnosząc wzrost libido. Zaopatrz się także w ryby, mleko a także jaja, bo te są obfitym źródłem witamin z zespołu B. Ich obecność w ciele ludzkim wiąże się z częstym spożyciem wydzielanych hormonów płciowych – deficyt może być przyczyną wrażenia zmęczenia a także wpływać na zmniejszenie libido.

Jeżeli mimo starań nadal nie następuje wzrost libido, szczególnie przy antykoncepcji, którą stosujesz, nie wstydź się porozmawiać ze swoim ginekologiem. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

kobietyseks