Leki wywołujące zmęczenie

Leki wywołujące zmęczenie

Redakcja

2016-10-03

brak komentarzy

Nawet 26 mld złotych rocznie wydają Polacy na medykamenty. W tym aż 7,4 mld zł kosztują tabletki bez recepty.  Dużo zakupimy z sezonie jesienno-zimowym, końca zdając sobie sprawę z tego, jak na nas oddziałują. Natomiast okazuje się, że leki mogą wywoływać przewlekłe przemęczenie.

Antydepresanty ogólnodostępne bez recepty

Bardzo często zażywają je panie. Łykają one suplementy przeciwdepresyjne dwukrotnie częściej niż mężczyźni. Lekarze alarmują – te suplementy, gdy są długo przyjmowane, mogą powodować wyniszczające przemęczenie. Zdecydowana większość z nowych medykamentów przeciw depresji stabilizuje wewnątrz organizmu zakres serotoniny, neuroprzekaźnika. W jej tradycyjnej produkcji ważą funkcję odgrywa sen. Wobec tego także poleca się, by pacjenci przyjmowali te tabletki dokładnie bezpośrednio przed pójściem spać. Likwiduje to wrażenie wyczerpania oraz pomaga spokojnie pójść spać. Przeforsowanie po przyjęciu owych specyfików powinno być mimo wszystko normą, wskazuje raczej na pojawienie się skutku ubocznego. W związku z tym zawsze w takim przypadku dobrze skonsultować się z lekarzem.

Tabletki antyhistaminowe

Zażywają je przeważnie alergicy. Substancje antyhistaminowe pomagają zminimalizować alergiczny katar, niwelują opuchliznę, uniemożliwiają dusznościom – blokując alergię. Jednak, co poniektóre substancje antyhistaminowe mogą spowodować wrażenie uczucia senności i wyczerpania. Jedne z nich oddziałują słabiej, inna mocniej. Najmocniejsze właściwości powodujące przemęczenie posiadają kapsułki antyhistaminowe przepisywane na receptę. Takie ogólnodostępne bez recepty, jak Allegra, Claritin, czy Zyrtec – posiadają oddziaływanie słabsze.

Tabletki na nadciśnienie

Na za zawyżone ciśnienie tętnicze krwi uskarża się ogrom Polaków. I ogrom z nas przyjmuje substancje na nadciśnienie, tzw. beta-blokery. Leki hamują tętno, zmniejszają ciśnienie krwi, ale mogą także redukować zakres adrenaliny, prowadząc do wyczerpania. Jeżeli czujesz się senny oraz opadasz z sił, udaj się do specjalisty oraz zwróć mu uwagę na lek. Prawdopodobnie zmieni on beta-bloker na inhibtor ACE, który poszerza naczynia oraz powoduje, że krew przepływa prędzej i efektywniej.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowieleki i suplementy