Naturalne metody na ból

Naturalne metody na ból

Redakcja

2016-09-24

brak komentarzy

Nie trzeba już sięgać po kolejne kapsułki uśmierzające ból! Są naturalne metody na ból oraz dolegliwości. Wystarczy wypróbować specyfiki, które skrywają się w Twojej kuchni. 

Imbir

Imbir likwiduje mdłości, dolegliwość lokomocyjną i ma cechy przeciwzapalne. Co interesujące, ostatnie badania przejawiają, że działa dodatkowo jako czysty środek przeciwbólowy na bóle miesiączkowe (może go zakupić także w formie tabletek).

Whisky

Dokładając łyżkę whisky do gorącej wody, da się sporządzić efektywny lek domowy na ból gardła. Na pewno odradza się mimo wszystko leczenie tym sposobem kłopotów emocjonalnych.

Łosoś

Występujące w łososiu kwasy tłuszczowe omega-3 łagodzą bóle artretyczne, szczególnie jeżeli chodzi o okolice szyi oraz pleców. Ostatnie badania dowiodły, że suplementacja diety w formie oleju rybnego z ich ilością działała tak samo jak branie ibuprofenu.

Wiśnie

Za sprawą własnych cech kwaśne wiśnie mogą wspierać kuracje dny moczanowej. Choroba ta odznacza się pojawieniem się niespodziewanego i narastającego bólu, obrzęku oraz zarumienienia jednego lub dwóch stawów. Z upływem czasu symptomy te robią się nie do wytrzymania. TYmczasem wypijanie soku z cierpkich wiśni siedem dni bezpośrednio przed silnym biegiem wywołuje zniwelowanie bólu tkanki mięśniowej po ruchu.

Słodkie pomarańcze

Zawarta w pomarańczach witamina C przeciwdziała przeziębieniom oraz zakażeniom dróg oddechowych. Kryptoksantyna – antyoksydant, który odnajdziemy w gorzkich pomarańczach, pozwala na dokładkę minimalizować stany zapalne (na przykład reumatoidalne zapalenie stawów).

Wiesiołek

Kwiat ten ma dużo cech drogocennych. Zazwyczaj można go napotkać w formie oleju. Występujący w nim kwas gamma-linolenowy przejawia właściwości przeciwzakrzepowe i niweluje skutki dolegliwości układu krwionośnego. Wiesiołek używany bywa w kuracji atopowego stanu zapalnego skóry i reumatoidalnego zapalenia stawów. Niweluje również skutki zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Jeżówka oraz szałwia

Jeżówka oraz szałwia, występujące także w sprayach, łagodzą dolegliwy ból gardła. Kilkanaście różnorodnych analiz udowodniło, że jeżówka pomaga ciału przeciwstawić się zakażeniom przeziębieniowym oraz skraca okres ich trwania.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie