Stan zapalny trzustki? Zioła pomogą!

Stan zapalny trzustki? Zioła pomogą!

Redakcja

2016-09-17

brak komentarzy

Zioła na stan zapalny trzustki zaleca się zawsze zażywać po spotkaniu z lekarzem.  Co poniektóre z nich, jak na przykład piołun, jaskółcze ziele oraz pokrzywa, mogą ryzykowne dla zdrowia, zwłaszcza gdy będą łączone z innymi substancjami lub używane w nazbyt wielkich ilościach. Zanim rozpoczniemy kurację ziołami, skorzystajmy z porady eksperta. Po które ziołowe suplementy opłaca się szczególnie sięgnąć oraz jak można je wykonać w mieszkania? Już śpieszymy z wyjaśnieniem!

Glistnik jaskółcze ziele

Glistnik jaskółcze ziele posiada działanie żółciopędne, rozkurczowe oraz antybakteryjne. Wobec tego także roślinę poleca się przyjmować przy schorzeniach trzustki. Chory może czuć bóle żołądkowe, mdłości a także wymioty, które
sprawnie złagodzi z całą pewnością ta roślina. Silne oddziaływanie glistnika wynika z zawartości w jego soku ogromnej ilości alkaloidów. Składniki owe przybliżają do rozkurczenia mięśni gładkich, niwelują problemy wątrobowe oraz redukują bóle głowy.

Dodatkowo roślina ta wspiera w eliminowaniu brodawek, kurzajek oraz grzybicy. Zmienione miejsca skórne trzeba nasmarować napojem z glistnika. Jeżeli zdecydujemy się na leczenie przy użyciu rośliny, nigdy nie przedawkuj ziela, a zabieg odbywaj pod okiem specjalisty. By sporządzić wywar, pojedynczy liść glistnika zalej filiżanką wrzącej wody oraz odstaw pod przykrywką na 20 minut. Po ostygnięciu pij 3 razy na dzień.

Czytaj także: Zioła na przeziębienie i kaszel: werbena, tymianek, bez...

Wywar z czarnuszki siewnej

Czarnuszka jest kopalnią dobrych nienasyconych kwasów tłuszczowych (omega-3, omega-6 oraz omega-9). Z uwagi na obecność tymochinonu – olejku eterycznego - roślina posiada cechy przezciwzapalne, wobec tego także stosowana jest przy dolegliwościach z trzustką. Wystarczy, że z czarnuszki przygotujesz wywar. Łyżkę nasion zalej dwoma szklankami wody oraz gotuj pod przykrywką przez minut. Po zagotowaniu odcedź wywar i pij 3 razy na dzień.

Nie zapominaj, by na stan zapalny trzustki nie przyjmować kropel z czarnuszki, zwłaszcza z uwagi na obecność alkoholu. Zioła nie zaleca się także paniom w ciąży i uskarżającym się na niskie ciśnienie tętnicze krwi.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie