Tabletki na odchudzanie Meridia – efekty błyskawiczne, ale nie dla każdego korzystne

Tabletki na odchudzanie Meridia – efekty błyskawiczne, ale nie dla każdego korzystne

Redakcja

2016-07-19

brak komentarzy

Meridia to lek na zrzucenie nadwagi, zawierający element czynny określany jako sibutramina. W styczniu 2010 roku Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi podjął decyzję o wycofaniu z dystrybucji wszystkich środków farmakologicznych zawierających tego typu składniki. Odtąd określa się je mianem nielegalnych. I choć nadal można je spotkać w internecie, tabletki na odchudzanie Meridia, efektywne czy nie, do dziś stosują desperaci pragnący zrzucić kilogramy jak najszybciej.

Wszystkie serwisy oferujące możliwość zakupienia tego środka prowadzą działalność niezgodną z prawem. Sprzedawane dzięki nim leki mogą okazać się bardzo niebezpiecznymi dla naszego zdrowia podróbkami lub zwyczajnym placebo.

Jedynym dopuszczonym do dystrybucji lekiem na receptę stosowanym w leczeniu otyłości jest obecnie Xenical (i jego generyczny odpowiednik Orlistat). Skuteczność tego środka została potwierdzona badaniami klinicznymi. Xenical jest dostępny do kupienia m.in. w klinikach internetowych, które umożliwiają wystawienie recepty przez specjalistę na bazie internetowego formularza medycznego wypełnianego w trakcie składania zamówienia.

Meridia wycofana z obiegu

W 2010 roku Europejska Agencja Leków zawiesiła licencję na sprzedaż tabletek. Oznacza to, że sprzedaż tabletek na terenie Unii Europejskiej jest nielegalna. Trzeba więc zachować dużą ostrożność, w stosunku do firm rozprowadzających rzekomo oryginalny artykuł za pośrednictwem Internetu. Jest bowiem duże ryzyko, że artykuł ten będzie wyłącznie szkodliwą dla naszego zdrowia podróbką.

Meridia – szkodliwość udowodniona badaniami

Trwające eksperymenty kliniczne dowiodły, że Meridia (Reductil) mogła mieć właściwości niepożądane, szkodliwe dla ciśnienia krwi i układu sercowo-naczyniowego przyjmujących go użytkowników. Produkt został zatwierdzony, ponieważ początkowo sądzono, iż nie będzie on szkodliwy dla użytkowników, u których funkcje układu krwionośnego były w normie.

Jednakże, po sześciu latach eksperymentów klinicznych na ponad 10.000 chorych uznano, iż suplement pobudza ryzyko pojawienia się schorzeń mięśnia sercowego do tego stopnia, że zalet będących konsekwencją jego przyjmowania jest zdecydowanie mniej, aniżeli czynników ryzykownych, które terapia lekiem za sobą pociągała.

Meridia została wycofany z dystrybucji w oparciu o wyniki eksperymentów klinicznych, a w 2010 roku jego stosowanie zostało zakazane.

Skutki uboczne zażywania Meridii

Przede wszystkim Meridia hamuje apetyt przez powodowanie uczucia pełna. Przyjmowanie leku powoduje również znaczne zmniejszenie wagi u 77% chorych kupujących lek, wraz z zastosowaniem jadłospisu niskokalorycznego i ćwiczeń fizycznych. Meridia posiada również wiele efektów ubocznych. Do najczęstszych przynależą między innymi: bóle głowy, podwyższone ciśnienie krwi, suchość w ustach a także fale gorąca.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dietazdrowie