Zdrowotne właściwości oleju cedrowego!

Zdrowotne właściwości oleju cedrowego!

Redakcja

2016-09-30

brak komentarzy

Olej cedrowy to 1 z olejków naturalnych, które są bardzo często używane do celów medycznych. Ma on wiele przydatnych cech, pozwalających na pozbycie licznych problemów zdrowotnych i pielęgnujących. Doceniany jest również przez medycynę naturalną, oraz branżę kosmetyczną. Niżej prezentujemy najistotniejsze zdrowotne cechy olejku cedrowego.

Oto jedne z najbardziej znanych i najlepiej zbadanych właściwości leczniczych olejku cedrowego:

Przeciwłojotokowe

Łojotok lub egzema łojotokowa to paskudna choroba, będąca efektem przez niewłaściwe oddziaływanie łojowych gruczołów. Jej skutki potęgowane są przez intensywniejsze produkowanie wydzieliny i następującą w rezultacie infekcję komórek skóry. Prezentuje się to szczególnie nieładnie, jako że skóra jest biała lub jasnożółta i zaczyna się łuszczyć, szczególnie na głowie, w rejonie brwi, w środku uszu i we wszystkich tych przestrzeniach, gdzie są mieszki włosowe. Olej cedrowy może okazać się nad wyraz pomocny w zwalczaniu owego stanu zapalnego i redukować łuszczenie się cery, regulując wytwarzanie wydzieliny i lecząc infekcję. Preparat taki redukuje dodatkowo zaczerwienienie i inne zewnętrzne skutki dolegliwości.

Przeciwzapalne

Mimo że poparto to na razie przede wszystkim eksperymentami na zwierzętach, rezultaty początkowych analiz na ludziach wypadły dość korzystnie, jeśli chodzi o efektywność przeciwzapalnego działania olejku cedrowego w bitwie z artretyzmem. Stan zapalny stawów i komórek ciała, jakiego skutkiem jest wyniszczający ból lub wielki dyskomfort, może zostać złagodzone przez wdychanie lub miejscową aplikację olejku na skórę.

Wzmacniające

Olej cedrowy może okazać się wykorzystywany jako generalny środek na umocnienie, ponieważ wspiera wpływ organów wewnętrznych i stymuluje przemianę materii. Umacnia mięśnie, skórę, układ nerwowy, brzuch, układ trawienny i mózg. Wspiera działanie nerek i wątroby, co z kolei usprawnia ogólne zdrowie i samopoczucie.

Przeciwskurczowe

Łagodzenie skurczów to następna istotna cecha olejku cedrowego. Wpływa on niemalże na każde typy skurczów i powiązanych z nimi dolegliwości. Tyczy się to dodatkowo skurczów układu oddechowego, jelit, mięśni, serca i nerwów. Ludzi, które posiadają dolegliwości ze snem powiązane z zespołem niespokojnych nóg, drgawkami, astmą i innymi zaburzeniami, dodatkowo pozwalają zrobić użytek z kojących cech olejku cedrowego.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie