Zioła obniżające ciśnienie

Zioła obniżające ciśnienie

Redakcja

2016-09-24

brak komentarzy

Nadciśnienie bywa odpowiedzialne za wyższe niebezpieczeństwo dolegliwości nerek, zawału mięśnia sercowego, kłopotów ze wzrokiem, udaru oraz pozostałych stanowiących zagrożenie dla życia przypadłości. Jednak, dużo ludzi nie traktuje tych zagrożeń poważnie. Wiele osób także doświadcza efekty uboczne medykamentów na nadciśnienie, ale tabletki to nie jedyne rozwiązanie. Częścią planu kuracji wysokiego ciśnienia okazuje się właściwy tryb życia, a więc aktywność oraz właściwa dieta złożona z ogromnej ilości jarzyn oraz owoców i mniejszej ilości mięsa i nabiału. Pomocne okazują się dodatkowo zioła.

Czosnek

Analizy udowodniły, że allicyna zawarta w czosnku pomogła kuracjuszom z wysokim nadciśnieniem tętniczym w jego ustabilizowaniu.

Cebula

Według eksperymentów, flawonoid określany jako kwercetyna, pojawiający się w cebuli, wywołał u chorych zmniejszenie ciśnienia diastolicznego oraz systolicznego porównując z osobami, które przyjmowały placebo.

Cynamon

Ta przyprawa posiada dużo cech zdrowotnych, razem z obniżaniem ciśnienia tętniczego i pomocą w bitwie z cukrzycą. Osoby konsumujące rozpuszczalny w wodzie cynamon dowiodły wzrost przeciwutleniaczy, które zmniejszają ilość cukru w krwioobiegu.

Oregano

Budulec obecny w oregano określany jako karwakrol obniża ciśnienie tętnicze arterialne, diastoliczne oraz systoliczne i tętno.

Kardamon

Po przyjmowaniu owego zioła przez okres 3 miesięcy, 20 osób, u których od niedawna rozpoznano nadciśnienie, spostrzegło spadek ciśnienia.

Oliwki

Oliwa z oliwek, która okazuje się podstawa diety śródziemnomorskiej, obniża ciśnienie tętnicze krwi, co oznacza, że osoby mieszkające na tym terenie są najbardziej zdrowe.

Głóg

W przypadku 79 ludzi z cukrzycą typu 2 zażywających 1200 mg wyciągu z głogu przez 16 tygodni średnie ciśnienie tętnicze diastoliczne było zaniżone.

Wymienione wyżej przykłady ziół oraz przypraw są dowodem na to, że modyfikacja zwyczajów związanych z jedzeniem okazuje się niezbędna, by pozostać zdrowym. Nie oznacza to mimo wszystko, że dieta musi być bez smaku!


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie