Filtr Powietrza

Filtr powietrza- budowa, rodzaje, wymiana

W każdym pojeździe znajduje się kilka filtrów, które należy okresowo wymieniać. Filtr emituje powietrze do wnętrza komory silnikowej, a jeśli dojdzie do jego zapchania, wówczas przestanie być skutecz czytaj więcej »

Fotobudki Kraków

Kilka rad jak urządzić niezapomnianą imprezę

Fundamentalna sprawa to bombowy i nietuzinkowy wystrój miejsca,w którym odbywa się prywatka. Mało znaczące jest, czy masz do dyspozycji cały dom, czy tylko jeden pokój. Istotne, żeby było kolorowo i w czytaj więcej »

klimatyzacja montaż Kraków

Czy klimatyzacja jest potrzebna?

Każda osoba, która ma styczność z klimatyzacją dobrze wie, że bez niej w upalne dni robi się w domu czy firmie po prostu okropnie. W pewnym momencie otwieranie okien nic nie daje, bo jeśli budynek się czytaj więcej »

pozycjonowanie Katowice

W Katowicach dobrze pozycjonują

Pozycjonowanie Katowice to działanie pożyteczne Pozwala uczynić strony internetowe popularnymi. Klienci zamawiają stworzenie strony internetowej wraz z pozycjonowaniem. Dzięki temu niejedna osoba zy czytaj więcej »

druk

Reklama wizualna - jakie ulotki wybrać?

Pośród setek materiałów poligraficznych warto zdecydować się na ulotek a6 w drukarki. Dlatego warto to zrobić? Co daje profesjonalny druk ulotek a6 i jak możesz go wykorzystać w promocji własnej fir czytaj więcej »

umowa Deweloperska

Zainteresowanie deweloperem

Gdy zainteresuje nas oferta jakiegoś dewelopera to ostatecznie możemy być bardzo pozytywnie zaskoczeni. Trzeba jednak przeanalizować wszystkie względy formalne. Odbiór mieszkania albo też odbiór tech czytaj więcej »

TAśMY pakowe Rzeszów

Wybór taśm do pakowania

Jeśli chcemy bezpiecznie przewieźć jakieś przedmioty to trzeba będzie użyć do tego kartonowych pudelek. To jednak nie wystarczy, bo przecież potrzebne nam będzie jeszcze oklejenie. Wybierając trzeb czytaj więcej »

wycena dzieł sztuki

Dzieła sztuki i ich wycenianie

Myślę, że tytuł tekstu jest dosyć jednoznaczny. Będziemy rozmawiać o tym jak odbywa się . Sądzę, że mówimy o temacie, który dla wielu z Was nie jest zbyt dobrze znany. Mam nadzieję, że po przeczytani czytaj więcej »

garaże blaszane Łódź

Garaż blaszany to świetna inwestycja?

Nie rozumiem ludzi, którzy zastanawiają się nad tym czy garaż blaszany jest świetną inwestycją. W moim odczuciu sprawa jest bardzo prosta i zarazem skomplikowana. Garaż blaszany tylko i wyłącznie moż czytaj więcej »

śniadanie Dla ucznia

Śniadanie przeznaczone dla ucznia

Nie wiem czy wszyscy Państwo o tym wiedzą, ale śniadanie przeznaczone dla ucznia musi być przede wszystkim zdrowe. Wiem, o czym mowa. Wiem też, że większość z Państwa zgodzi się z moimi słowami. Prob czytaj więcej »

 

Dzieła sztuki i ich wycenianie

wycena dzieł sztuki

Myślę, że tytuł tekstu jest dosyć jednoznaczny. Będziemy rozmawiać o tym jak odbywa się wycena dzieł sztuki. Sądzę, że mówimy o temacie, który dla wielu z Was nie jest zbyt dobrze znany. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tekstu to się zmieni. W każdym razie dokładnie taki przedstawiam prze sobą cel a cele należy realizować, zgodzicie się ze mną? To, co za chwilę powiem może być dla Was bardzo dużym zaskoczeniem. Otóż, rynek sztuki działa na zasadzie kompromisu. Dzieło sztuki jest dokładnie warte tyle, ile chce się za nie zapłacić. Nie mniej oraz nie więcej. Co sądzicie o takim przedstawieniu sprawy przeze mnie? Na pewno takie podejście rodzi szereg problemów. Z jednej strony jest całkowita dowolność w kształtowaniu cen a z drugiej niewielu specjalistów potrafi bardzo dokładnie przewidzieć ceny. Można powiedzieć, że mamy swoiste coś za coś. Jeżeli chodzi o większość obrotu sztuką to zasługa znajduje się po stronie galerii sztuki. To galerie zajmują się wybieranie artystów oraz wycenianiem ich prac. W taki sposób dochodzi do kształtowania gustu estetycznego klientów oraz własnych zysków. Biorąc pod uwagę takie ujęcie sprawy, galerzyści uważani są za osoby mające nieposzlakowaną opinię.

Wartość estetyczna

Jeżeli chodzi o dzieła sztuki, bardzo duże znaczenie odgrywa wartość estetyczna. Można powiedzieć, że wartość ta jest w tym wszystkim (wycena dzieł sztuki) absolutnie kluczowa. Co warto powiedzieć, nie chodzi o sprzyjanie gustom oraz tematykę, która będzie wyjątkowo przystępna. Rzeczywistość jest zupełnie inna. Bardzo chętnie kupuje się sztukę określaną jako prowokacyjna czy unikalna w wyrazie.

dobra wycena dzieł sztuki

Zachęcam do tego, aby zastanowić się nad tym wszystkim. Jest to temat na dość szerokie przemyślenia. Jeżeli macie jakieś pytania to zachęcam do tego, aby je zadawać. Zapewniam, że wszystkie wątpliwości zostaną przeze mnie rozwiane tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Można powiedzieć, że to mój obowiązek i na tym obowiązku zakończę tekst. Mimo możliwości zadawania pytań mam nadzieję, że wycena dzieł sztuki jest całkowicie jasna. Wtedy miałbym pewność, że wywiązałem się ze swojego zadania.