Filtr Powietrza

Filtr powietrza- budowa, rodzaje, wymiana

W każdym pojeździe znajduje się kilka filtrów, które należy okresowo wymieniać. Filtr emituje powietrze do wnętrza komory silnikowej, a jeśli dojdzie do jego zapchania, wówczas przestanie być skutecz czytaj więcej »

Fotobudki Kraków

Kilka rad jak urządzić niezapomnianą imprezę

Fundamentalna sprawa to bombowy i nietuzinkowy wystrój miejsca,w którym odbywa się prywatka. Mało znaczące jest, czy masz do dyspozycji cały dom, czy tylko jeden pokój. Istotne, żeby było kolorowo i w czytaj więcej »

klimatyzacja montaż Kraków

Czy klimatyzacja jest potrzebna?

Każda osoba, która ma styczność z klimatyzacją dobrze wie, że bez niej w upalne dni robi się w domu czy firmie po prostu okropnie. W pewnym momencie otwieranie okien nic nie daje, bo jeśli budynek się czytaj więcej »

pozycjonowanie Katowice

W Katowicach dobrze pozycjonują

Pozycjonowanie Katowice to działanie pożyteczne Pozwala uczynić strony internetowe popularnymi. Klienci zamawiają stworzenie strony internetowej wraz z pozycjonowaniem. Dzięki temu niejedna osoba zy czytaj więcej »

druk

Reklama wizualna - jakie ulotki wybrać?

Pośród setek materiałów poligraficznych warto zdecydować się na ulotek a6 w drukarki. Dlatego warto to zrobić? Co daje profesjonalny druk ulotek a6 i jak możesz go wykorzystać w promocji własnej fir czytaj więcej »

umowa Deweloperska

Zainteresowanie deweloperem

Gdy zainteresuje nas oferta jakiegoś dewelopera to ostatecznie możemy być bardzo pozytywnie zaskoczeni. Trzeba jednak przeanalizować wszystkie względy formalne. Odbiór mieszkania albo też odbiór tech czytaj więcej »

TAśMY pakowe Rzeszów

Wybór taśm do pakowania

Jeśli chcemy bezpiecznie przewieźć jakieś przedmioty to trzeba będzie użyć do tego kartonowych pudelek. To jednak nie wystarczy, bo przecież potrzebne nam będzie jeszcze oklejenie. Wybierając trzeb czytaj więcej »

wycena dzieł sztuki

Dzieła sztuki i ich wycenianie

Myślę, że tytuł tekstu jest dosyć jednoznaczny. Będziemy rozmawiać o tym jak odbywa się . Sądzę, że mówimy o temacie, który dla wielu z Was nie jest zbyt dobrze znany. Mam nadzieję, że po przeczytani czytaj więcej »

garaże blaszane Łódź

Garaż blaszany to świetna inwestycja?

Nie rozumiem ludzi, którzy zastanawiają się nad tym czy garaż blaszany jest świetną inwestycją. W moim odczuciu sprawa jest bardzo prosta i zarazem skomplikowana. Garaż blaszany tylko i wyłącznie moż czytaj więcej »

śniadanie Dla ucznia

Śniadanie przeznaczone dla ucznia

Nie wiem czy wszyscy Państwo o tym wiedzą, ale śniadanie przeznaczone dla ucznia musi być przede wszystkim zdrowe. Wiem, o czym mowa. Wiem też, że większość z Państwa zgodzi się z moimi słowami. Prob czytaj więcej »

 

Filtr powietrza- budowa, rodzaje, wymiana

filtr powietrza

W każdym pojeździe znajduje się kilka filtrów, które należy okresowo wymieniać. Filtr emituje powietrze do wnętrza komory silnikowej, a jeśli dojdzie do jego zapchania, wówczas przestanie być skuteczny. Nieprawidłowo działający element może doprowadzić do trwałych uszkodzeń w silniku auta, a co za tym idzie, kosztownej naprawy. Regularna wymiana filtra oraz przeprowadzane prace konserwacyjne są w stanie uchronić kierowcę przed niespodziewanymi i nagłymi awariami na trasie.

Czym jest https://superparts.pl/49241-filtry-powietrza filtr powietrza w samochodzie?

filtr powietrza zaliczany jest do układu o charakterze dolotowym. Jego celem jest przystopowanie przepływu wszystkich zanieczyszczeń w formie pyłów, które przedostają się do silnika od zewnątrz. W przypadku kiedy brudny filtr powietrza nie działa z powodu wyeksploatowania, wtedy powietrze doprowadzane do pojazdu będzie znacznie zanieczyszczone. Niewłaściwy stan filtra niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo dla silnika i znacznie pogarsza jego pracę. Przedostający się do silnika w sporej ilości pył (kurz, piasek itp.), mógłby doprowadzić do uszkodzenia układu.

Rodzaje filtrów powietrza

Filtry odpowiadające za emisję świeżego powietrza w pojazdach dzieli się na:

suche filtry powietrza- suchy filtr powietrza dobrze wychwytuje wszelkie pyły. Jest on produkowany ze specjalnego rodzaju papieru, który posiada wiele mikroporów, ponadto ma konstrukcję harmonijkową i może być też nasączony olejem.

mokre filtry powietrza- to filtry nasączone olejami, które skuteczne zatrzymują wszelkie zanieczyszczenia przed dotarciem ich do silnika.

Jak działają i jak zbudowane są filtry powietrza?

Obecność filtra powietrza jest niesłychanie ważna dla samej jednostki napędowej, ale też dla wygody kierowcy oraz jego pasażerów, podczas pokonywania krótszych czy dłuższych tras. Zadaniem filtra powietrza jest zatrzymywanie cząstek stałych z powietrza, a więc kurzu unoszącego się z dróg czy też pyłów przemysłowych. Powietrze dopływające do kabiny jest jeszcze oczyszczane przez tak zwany filtr kabinowy. Pasażerowie, jak i kierowca będą mogli oddychać czystym powietrzem, a do silnika nie przedostaną się cząstki stałe, które mogłyby zablokować prawidłowe działanie danych elementów. Filtr powietrza przeważnie wykonany jest z celulozy albo poliestru.

Jak często należy wymieniać filtr powietrza?

Regularna wymiana filtra powietrza pomaga w utrzymaniu właściwej mocy silniku i mniejszego zużycia paliwa. Filtr powstrzymuje przedostawanie się do silnika zanieczyszczeń, które mogłyby zakłócić proces spalania. Właśnie dlatego niezwykle ważna jest jego regularna wymiana, a jej częstotliwość zależy od zaleceń producenta. Większość z nich zaleca coroczną wymianę filtra powietrza. Specjaliści polecają również wymianę filtra po przejechaniu 10-20 tysięcy km. Warto jednak po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów sprawdzać stan filtra. Zużyty element może zacząć się kruszyć i przestanie odgrywać swoją rolę, przez co może dojść do zanieczyszczenia silnika czy zablokowania dopływu powietrza.

dobry filtr powietrza

Silnik zacznie wówczas działać w trybie awaryjnym, co prowadzi do uszkodzeń zwłaszcza powierzchni tłoków i cylindrów.

W jaki sposób wymienia się filtr powietrza w samochodzie?

Filtr powietrza można wymienić, udając się do warsztatu, aczkolwiek nie jest to skomplikowany zabieg. Wymiany można więc dokonać szybko i sprawnie samodzielnie, nawet nie posiadając wiedzy z zakresu mechaniki. Najpierw należy oczywiście dobrać odpowiedni filtr do samochodu. Wybierając odpowiednią część, należy kierować się przede wszystkim rodzajem jednostki napędowej, rocznikiem samochodu, jak i numerem części. Następnie trzeba odnaleźć filtr powietrza w pojeździe, który zlokalizowany jest w prostokątnej albo kwadratowej plastikowej obudowie pod maską. Kiedy już filtr powietrza zostanie znaleziony, wówczas po zdjęciu pokrywy należy delikatnie wyjąć filtr powietrza, przetrzeć wnętrze i wymienić na nowy element. Później wystarczy zakryć osłonę i zamknąć maskę. Wymiana filtru powietrza jak widać jest bardzo prostą czynności.