Filtr Powietrza

Filtr powietrza- budowa, rodzaje, wymiana

W każdym pojeździe znajduje się kilka filtrów, które należy okresowo wymieniać. Filtr emituje powietrze do wnętrza komory silnikowej, a jeśli dojdzie do jego zapchania, wówczas przestanie być skutecz czytaj więcej »

Fotobudki Kraków

Kilka rad jak urządzić niezapomnianą imprezę

Fundamentalna sprawa to bombowy i nietuzinkowy wystrój miejsca,w którym odbywa się prywatka. Mało znaczące jest, czy masz do dyspozycji cały dom, czy tylko jeden pokój. Istotne, żeby było kolorowo i w czytaj więcej »

klimatyzacja montaż Kraków

Czy klimatyzacja jest potrzebna?

Każda osoba, która ma styczność z klimatyzacją dobrze wie, że bez niej w upalne dni robi się w domu czy firmie po prostu okropnie. W pewnym momencie otwieranie okien nic nie daje, bo jeśli budynek się czytaj więcej »

pozycjonowanie Katowice

W Katowicach dobrze pozycjonują

Pozycjonowanie Katowice to działanie pożyteczne Pozwala uczynić strony internetowe popularnymi. Klienci zamawiają stworzenie strony internetowej wraz z pozycjonowaniem. Dzięki temu niejedna osoba zy czytaj więcej »

druk

Reklama wizualna - jakie ulotki wybrać?

Pośród setek materiałów poligraficznych warto zdecydować się na ulotek a6 w drukarki. Dlatego warto to zrobić? Co daje profesjonalny druk ulotek a6 i jak możesz go wykorzystać w promocji własnej fir czytaj więcej »

umowa Deweloperska

Zainteresowanie deweloperem

Gdy zainteresuje nas oferta jakiegoś dewelopera to ostatecznie możemy być bardzo pozytywnie zaskoczeni. Trzeba jednak przeanalizować wszystkie względy formalne. Odbiór mieszkania albo też odbiór tech czytaj więcej »

TAśMY pakowe Rzeszów

Wybór taśm do pakowania

Jeśli chcemy bezpiecznie przewieźć jakieś przedmioty to trzeba będzie użyć do tego kartonowych pudelek. To jednak nie wystarczy, bo przecież potrzebne nam będzie jeszcze oklejenie. Wybierając trzeb czytaj więcej »

wycena dzieł sztuki

Dzieła sztuki i ich wycenianie

Myślę, że tytuł tekstu jest dosyć jednoznaczny. Będziemy rozmawiać o tym jak odbywa się . Sądzę, że mówimy o temacie, który dla wielu z Was nie jest zbyt dobrze znany. Mam nadzieję, że po przeczytani czytaj więcej »

garaże blaszane Łódź

Garaż blaszany to świetna inwestycja?

Nie rozumiem ludzi, którzy zastanawiają się nad tym czy garaż blaszany jest świetną inwestycją. W moim odczuciu sprawa jest bardzo prosta i zarazem skomplikowana. Garaż blaszany tylko i wyłącznie moż czytaj więcej »

śniadanie Dla ucznia

Śniadanie przeznaczone dla ucznia

Nie wiem czy wszyscy Państwo o tym wiedzą, ale śniadanie przeznaczone dla ucznia musi być przede wszystkim zdrowe. Wiem, o czym mowa. Wiem też, że większość z Państwa zgodzi się z moimi słowami. Prob czytaj więcej »

 

Zainteresowanie deweloperem

umowa deweloperska

Gdy zainteresuje nas oferta jakiegoś dewelopera to ostatecznie możemy być bardzo pozytywnie zaskoczeni. Trzeba jednak przeanalizować wszystkie względy formalne. Odbiór mieszkania albo też odbiór techniczny czy może wskazywanie ewentualnych usterek to bardzo ważne sprawy. Wcześniej jednak trzeba wiedzieć dokładnie na podstawie jakich zapisów możemy zweryfikować całą procedurę odbioru. Tak więc konieczna będzie umowa deweloperska. Właśnie na jej podstawie wykonawca będzie zobowiązany po zakończeniu całego przedsięwzięcia do ustanowienia naszej własności nieruchomości. On przecież wcześniej będzie właścicielem całego budynku oraz każdego mieszkania. Jeżeli więc mieliśmy taką umowę to będzie ona przewidywać w zamian za wynagrodzenie z tego tytułu przekazanie nam praw własności. Sama umowa nie będzie jednak miała skutków dla sporządzających. Oznacza to, że sama umowa deweloperska nie przenosi na nas własności nieruchomości. Dokument stwierdza jedynie zobowiązanie do tego, aby deweloper to sfinalizował. Całkowicie inny będzie właśnie dokument, który będzie stwierdzać, że po zakończeniu całego przedsięwzięcia my uzyskujemy prawo własności lokalu mieszkalnego lub też prawo własności gruntu. Grunt może być zabudowany domem jednorodzinnym albo ewentualnie może być tylko udział w takim prawie. Na pierwszy rzut oka, więc wszystko wydaje się proste i wydaje nam się, że wiemy co to jest umowa deweloperska. W efekcie jednak możemy być zdezorientowani, gdy np. pojawi się jakiś nieuczciwy deweloper.

Podczas spisywania umowy powinien, więc być obecny jakiś doświadczony architekt albo przynajmniej rzeczoznawca. Może to być też osoba znajoma, która o wiele lepiej zna wszystkie takie zagadnienia typowo techniczne oraz te wszystkie istotne przepisy. Nieustannie też takie prawo może się zmieniać, ponieważ zmienia się nasza rzeczywistość budowlana oraz zapisy związane z prawem unijnym. Wiele np. zmieniło się w ostatniej nowelizacji, która miała na celu wzmocnienie pozycji konsumenta. Pojawiało się w Polsce wielu nieuczciwych deweloperów. Teraz jednak zawierając taką umowę mamy po prostu pewność, że nie będziemy oszukani. Można także sobie pobrać z internetu wzory takich umów i to będzie chyba najlepsze uniwersalne zabezpieczenie.

dobra umowa deweloperska

Pozycja konsumenta wzmocniła się o to, że teraz to właśnie deweloper musi przestrzegać wszystkich najważniejszych zapisów i mieć na celu dobro klienta. Gwarantowane mamy liczne środki ochrony. Wspomnieć też jednak warto że ciągle jeszcze może występować wiele umów w naszej polskiej rzeczywistości zawieranych z deweloperami, które jednak nie mogą być absolutnie uznane z umowy deweloperskie. Można wymienić np. umowę rezerwacyjną albo umowy przedwstępne. W pierwszej sytuacji będzie to dokument podpisywany pomiędzy deweloperem, a potencjalnym nabywcą czasami za darmo lub za opłatą. Przy czym kwota może podlegać zwrotowi lub nie. Ma na celu zarezerwowanie konkretnego lokalu. Z kolei drugi typ umowy to dokumenty w formie pisemnej albo w postaci aktu notarialnego.